لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۶

استقبال نتانیاهو از اعزام هیات ویژه رئیس جمهوری آمریکا به خاورمیانه


بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در جلسه هفتگی کابینه آن کشور از تصمیم پرزیدنت ترامپ در مورد اعزام مقامات ارشد دولت خود به خاورمیانه برای تبادل نظر درباره از سرگیری روند صلح میان اسرائیل و فلسطینیان استقبال کرد.

آقای نتانیاهو که در جلسه روز یکشنبه ۲۲ مرداد کابینه‌اش صحبت می‌کرد گفت که دولت او مثل همیشه از هیات آمریکایی اسقبال می‌کند.

او گفت: «دونالد ترامپ به زودی جرد کوشنر و جیسون گرین بلات، نمایندگان خود را برای تبادل نظرهایی در منطقه، از جمله از سرگیری روند صلح اسرائیل و فلسطینیان، اعزام می‌کند و ما مثل همیشه از آنها استقبال می کنیم.»

کاخ سفید پیشتر اعلام کرده بود که پرزیدنت ترامپ معتقد است بازگشت آرامش به اورشلیم، پس از یک دوره ناآرامی‌های ناشی از برخورد بر سر اماکن مقدس مذهبی، فرصتی را به وجود آورده است که تبادل نظرها برای صلح از سر گرفته شود.

کاخ سفید می‌گوید هیات آمریکایی، با ترکیب جرد کوشنر، مشاور ارشد و داماد پرزیدنت ترامپ، جیسون گرین بلات نماینده پرزیدنت ترامپ در مذاکرات بین‌المللی و دینا پاول معاون مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری به زودی در چارچوب یک ماموریت حقیقت‌یابی رهسپار منطقه خواهند شد.

آقای نتانیاهو در جلسه روزی یکشنبه کابینه همچنین با اشاره به این که در بحران موشکی کره شمالی نمونه‌هایی از رفتار جمهوری اسلای ایران نیز دیده می‌شود گفت که اسرئیل دلیلی نمی بیند وارد این جریان شود زیرا به رهبری آمریکا اعتقاد دارد.

او گفت: «ما نمی‌خواهیم در منازعه کره شمالی درگیر شویم. ما به رهبری آمریکا اطمینان داریم و می دانیم که آنها می‌دانند چگونه با متجاوزان، که جمهوری اسلامی ایران را هم در بر می‌گیرد، رفتار کنند.

در این جلسه، معاون وزیر خارجه اسرائیل نیز با اشاره به بحران موشکی کره شمالی گفت نشانه‌‌هایی از رفتار جمهوری اسلامی ایران در این بحران دیده می‌شود.

جلسه روز یکشنبه کابینه اسرائیل در شرایطی برگزار شد که تظاهرات و اعتراض علیه آقای نتانیاهو در اتهامات مرتبط با فساد، بالا گرفته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG