لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۰

وزیر خزانه داری آمریکا از احتمال معافیت‌هایی در خرید نفت ایران پس از تحریم خبر داد


وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد که کشورش معافیت‌ها و استثناهایی را برای واردات نفت از ایران پس از آغاز تحریم‌ها، در نظر می‌گیرد.

استیو منوشن اعلام کرد که آمریکا خواستار جلوگیری از اختلال در بازارهای جهانی نفت در دوران ازسرگیری تحریم‌های علیه جمهوری اسلامی ایران است، و از این رو در بعضی موارد مشخص، معافیت از تحریم‌ها را در مورد کشورهایی که برای تنظیم واردات نفتی خود به زمان بیشتری نیاز دارند، مورد توجه قرار می‌دهد.

خبرگزاری رویترز دوشنبه ۲۵ تیر اظهارات آقای منوشن را در گفتگو با خبرنگاران نقل کرد که گفته است ما می خواهیم که خرید نفت از ایران به صفر کاهش داده شود. اما در بعضی موارد مشخص اگر چنین اقدامی یک شبه عملی نباشد، استثناهابی قائل می‌شویم.

به گزارش این خبرگزاری، آقای منوشن این نظر را برای روشن ساختن اظهارنظرهای بعضی مقامات آمریکایی مطرح ساخته بود که پیشتر گفته بودند هیچگونه استثنایی در کار نخواهد بود.

دولت ترامپ کشورها را برای قطع کامل واردات نفتی از ایران، تا حدود پنج ماه دیگر که بخشی از تحریم‌ها علیه تهران از سر گرفته می‌شود، زیر فشار گذاشته است.

آقای منوشن گفت که در جریان برگزاری اجلاس وزیران دارایی کشورهای موسوم به گروه بیست که قرار است چهار روز دیگر در بوئنوس‌ آیرس برگزار شود، به احتمال قوی درباره ازسرگیری تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران با همتایان خود از کشورهای پیشرفته و درحال رشد گفتگو و تبادل نظر خواهد کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG