لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۶

آمریکا درخواست بریتانیا، فرانسه و آلمان را برای معافیت شرکت‌های اروپایی از تحریم ایران، رد کرد


آمریکا درخواست بریتانیا، فرانسه و آلمان برای معافیت از جریمه شرکت‌های اروپایی فعال در ایران را رد کرده است.

شبکه تلویزیونی آمریکایی ان بی سی که شنبه ۲۳ تیر این گزارش را به نقل از منابع آمریکایی و غربی منتشر کرد، می‌گوید که آمریکا قصد دارد تحریم‌های بی‌سابقه‌ای را بر رژیم ایران اعمال کند.

مقامات غربی می‌گویند مایک پمپئو وزیر امور خارجه و استیون منوشن، وزیر خزانه داری آمریکا در پاسخ به درخواست قدرت‌های اروپایی گفته اند که دولت ترامپ موافق فعالیت شرکت‌های اروپایی در ایران نیست و فقط اجازه معافیت های محدودی را بر اساس نیازهای انسانی و امنیت ملی صادر می‌کند.

انتشار این پاسخ در زمانی صورت می گیرد که کاخ سفید بر حملات خود بر رژیم جمهوری اسلامی ایران افزوده و تهران را متهم به توطئه های تروریستی در اروپا کرده و می‌گوید که در واکنش به این توطئه ها، فشار های اقتصادی سنگینی بر جمهوری اسلامی ایران اعمال خواهدکرد.

روز جمعه، رونو لومر وزیر امور مالی فرانسه به روزنامه فیگارو گفت واشنگتن درخواست پاریس را برای معافیت از تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌هایی که در ایران فعالیت می‌کنند، رد کرده است.

مقام‌های فرانسه امید کمی داشتند که شرکت نفتی توتال و شرکت خودروسازی پژو-سیتروئن بتوانند به فعالیت هایشان در ایران ادامه دهند.

رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت ماه گذشته خروج آمریکا از توافق اتمی با ایران را اعلام کرد و گفت که تحریم های هسته ای آمریکا علیه ایران باز خواهد گشت.

بر این اساس، تحریم های آمریکا علیه ایران از هفته های آینده آغاز شده و در ماه نوامبر با به اجرا گذاشتن تحریم های فروش نفت به اوج می‌رسد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG