لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۷

مراسم روز جهانی یادبود هولوکاست در آمریکا و سراسر جهان برگزار شد


وزیر خارجه آمریکا با نثار تاج گل در بنای یادبود یهودیانی که در جریان جنگ جهانی دوم توسط آلمان نازی کشته شدند، به آنان ادای احترام کرد
وزیر خارجه آمریکا با نثار تاج گل در بنای یادبود یهودیانی که در جریان جنگ جهانی دوم توسط آلمان نازی کشته شدند، به آنان ادای احترام کرد

بازماندگان هولوکاست و برخی از رهبران سیاسی جهان در روز یادبود هولوکاست(نسل کشی یهودیان توسط آلمان نازی) به قربانیان آن ادای احترام کردند و از تعهد به جلوگیری از تکرار چنین حوادثی سخن گفتند.

کاخ سفید روز جمعه ششم بهمن بیانیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را درباره روز جهانی یادبود هولوکاست منتشر کرد که در آن پرزیدنت ترامپ در منتی طولانی ضمن ادای احترام به میلیونها یهودی کشته شده اعلام کرد: «ملت ما به بازماندگان هولوکاست مدیون است.»

پرزیدنت ترامپ در این پیام گفت آنها به رغم مصائب و مشقاتی که متحمل شده بودند تجربیات و توانائی های خود را به گونه ای سخاوتمندانه برای پیشبرد حقوق بشر با ما در میان گذاشتند.

ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا نیز که پیشتر از موزه هولوکاست در واشنگتن دیدن کرده بود در توئیتی این دیدار را مظهر احترام به میلیون ها انسان بی گناهی توصیف کرد که جان باختگی شان درکی عمیق از تراژدی و عواقب هولوکاست را در پی داشته است.

روز شنبه (۲۷ ژانویه، هفتم بهمن) هفتاد و سومین سالگرد آزادی اردوگاه آشوویتس در جریان جنگ جهانی دوم است.

رکس تیلرسون، وزير خارجه آمريکا نیز که برای ديداری دو روزه در لهستان است، روز شنبه در ورشو با نثار تاج گل در بنای یادبود یهودیانی که در جریان جنگ جهانی دوم توسط آلمان نازی کشته شدند، به آنان ادای احترام کرد.

او در این مراسم گفت:«این روز به یاد ما می آورد که هرگز نمی توانیم در برابر شرارت بی تفاوت باشیم.»

وزیر خارجه ایالات متحده سپس اضافه کرد که آمریکا و متحدان آن متعهد هستند که هرگز اجازه ندهند چنین حادثه‌ای بار دیگر تکرار شود.

همزمان با روز یادبود هولوکاست، بازماندگان این رویداد تاریخی نیز روز شنبه مقابل بنای پیشین اردوگاه آشویتس گرد آمده و به آن ادای احترام کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG