لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۹

تدابیر امنیتی همزمان با برپایی جشن روز استقلال در سراسر ایالات متحده


شهروندان ایالات متحده آمریکا شنبه، چهارم ماه ژوئیه دویست و سی و نهمین سالگرد استقلال این کشور را از بریتانیا، در سرتاسر آمریکا جشن می‌گیرند.

آمریکائیان در این روز با تماشای رژه های ویژه، پهن کردن بساط پیک نیک، تماشای کنسرت‌های موسیقی و لذت بردن از مراسم آتش بازی در شنبه شب، سالگرد استقلال کشورشان را گرامی می‌دارند.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، به مناسبت این روز، به همه کسانی که در سرتاسر تاریخ این کشور با سخت کوشی و ایثار این کشور را مکان بهتری برای زندگی کرده‌اند درود فرستاد.

آقای اوباما به ویژه از بنیانگذاران آمریکا و مردان و زنانی که در نیروهای مسلح خدمت کرده اند یاد کرد، و از همه هموطنان خود خواست سخنان نیاکان خود را که در ۲۳۹ سال پیش، هنگام اعلام استقلال این کشور ایراد کرده‌اند، به یاد بیاورند.

آقای اوباما در پایان سخنرانی هفتگی خود برای تیم ملی بانوان آمریکا که در مسابقات پایانی جام جهانی شرکت کرده اند آرزوی پیروزی کرد.

در این میان، همزمان با برپایی جشن روز استقلال، نیروهای پلیس در سراسر آمریکا بر تدابیر امنیتی افزوده‌اند. این، پس از آن است که نهادهای اطّلاعاتی و امنیتی آمریکا در مورد تهدیدهای تروریستی بالقوّه در روز چهارم ژوئیه، هشدار دادند.

حملات تروریستی مرگبار هفته پیش در فرانسه، کویت و تونس، مقامات آمریکایی را برآن داشته است تا خواهان هشیاری بیشتر از سوی شهروندان در این روز ویژه باشند.

XS
SM
MD
LG