لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۴

کاخ سفید صحنه عملی شدن روند آزادی گروگانهای آمریکایی در کشورهای متخاصم


جاشوا هولت، شهروند آمریکایی زندانی در ونزوئلا که به تازگی آزاد شده است، میهمان پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید بود.

همسر و دختر جاشوا هولت، وهمچنین سناتور باب کورکر و سناتور اورین هچ که برای آزادی او تلاش کرده بودند، شنبه شب او را در دیدار با پرزیدنت ترامپ همراهی کردند.

قدردانی گروگان آمریکایی آزاد شده از ونزوئلا از پرزیدنت ترامپ و سناتورها

جاشوا هولت در این دیدار از پرزیدنت ترامپ و همه کسانی که برای آزادیش تلاش کردند، تشکر کرد.

او گفت: «من تحت تاثیر قرار گرفته ام و از همه شما برای حمایت از من و همسرم قدردانی می کنم. این دو سال، دو سال بسیار سختی بود. مسافرت تفریحی که انتظارش را داشتم نبود. آغاز ازدواجمان سخت گذشت، اما حالا در کنار هم هستیم و از حمایتی که از من کردید، سپاسگزارم.»

هولت از سناتور باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنا، تشکر کرد که دو روز قبل برای آزادی او با نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا، در کاراکاس ملاقات کرده بود.

هولت، که پیشتر مبلغ مسیحیان مورمون بود، دو سال قبل برای ازدواج با تامارا کاندلو، اهل ونزوئلا، به کاراکاس سفر کرد. پلیس این زوج را به اتهام مخفی نگاهداشتن یک تفنگ و نارنجک در مجتمع مسکونی‌شان بازداشت کرد، اما هولت و همسرش این اتهام را رد کردند.

سخنگوی مادورو گفت که آزادی این زوج، نشان از حسن نیت برای بهبود روابط بین دو کشور دارد.

سخنگوی کاخ سفید، و مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا و همچنین مایک پمپئو، وزیر خارجه، در بیانیه‌های جداگانه اعلام کردند که سیاست واشنگتن در قبال ونزوئلا همچنان بر برگزاری انتخابات آزاد، عادلانه و شفاف تاکید دارد، و پیروزی مادورو در انتخابات هفته گذشته را نامشروع خواندند.

بیانیه کاخ سفید خواستار انتخاباتی جدید در روند دمکراتیک، آزادی تمامی زندانیان سیاسی و قبول کمک‌های نوعدوستانه بین‌المللی برای مردم ونزوئلا شده است که از کمبود غذا و دارو در رنج هستند.

پرزیدنت ترامپ پیشتر، آزادی سه گروگان آمریکایی از کره شمالی را آغاز روندی جدید برای آزاد ساختن تمامی آمریکائیان به گروگان گرفته شده در هر نقطه‌ای از جهان خوانده بود.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، نیز پیشتر گفته بود که ایالات متحده تا آزادی همه شهروندان زندانی‌اش در ایران و دیگر کشورها از پا نخواهد نشست.

قانونگذارانی نیز که برای آزادی هولت و همسرش از ونزوئلا تلاش کردند، از پرزیدنت ترامپ برای حمایت از آمریکایی‌هایی که در سراسر جهان زندانی هستند، تشکر کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG