لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۹

ماکرون: فرانسه گزینه بهتری برای مهار برنامه هسته ای ایران ندارد


توافق اتمی موسوم به برجام با جمهوری اسلامی ایران یکی از موضوع‌های اصلی بحث‌ها و اظهارنظر‌های شخصیت‌های سیاسی در برنامه‌های شبکه‌های خبری تلویزیونی آمریکا بود.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز یکشنبه دوم اردیبهشت در گفتگو با شبکه خبری فاکس گفت که او نیز نگران برنامه‌های موشکی ایران است و از تلاش برای وادار کردن ایران به متوقف کردن این برنامه حمایت می‌کند، اما لازمه این کار لغو توافق هسته‌ای نیست.

آقای ماکرون گفت: «آیا توافق موسوم به برجام توافق خوبی برای رابطه ما با ایران است؟ خیر؛ اما آیا برای برنامه اتمی ایران گزینه بهتری وجود دارد؟ من گزینه دیگری نمی بینم.»

رئیس جمهوری فرانسه همچنین درباره «سناریوی خروج از برجام» یا «گزینه دوم» فرانسه برای این توافق گفت: «من گزینه دومی برای مهار برنامه اتمی ایران ندارم. این موضوعی است که ما درباره آن تبادل نظر خواهیم کرد. می‌خواهم این را درباره توافق اتمی بگویم که بیایید این چارچوب را نگاه داریم زیرا بهتر از شرایطی است که در کره شمالی پیش آمد.»

آقای ماکرون قرار است روز دوشنبه برای سفری سه روزه راهی آمریکا شود. پیش بینی شده است که در این سفر، روسای جمهوری دو کشور درباره توافق اتمی ایران، بحران سوریه و روابط تجاری بحث و تبادل نظر کنند.


https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG