لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۵

اوباما در فیلیپین: آمریکا به امنیت آب‌ های منطقه کمک می کند


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا که برای شرکت در کنفرانس سران کشورهای آسیا اقیانوسیه به فیلیپین سفر کرده است، تعهد کرد که به افزایش امنیت آب‌های کشورهای منطقه از جمله فیلیپین کمک کند.

رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه ۱۷ نوامبر پس از بازدید از یک کشتی گشت زنی آمریکا و گفتگو با افسران و خدمه آن، بر تعهدات طولانی مدت ایالات متحده در مورد حفظ و ارتقا امنیت در دریای جنوب چین تاکید کرد.

اوباما در فیلیپین: آمریکا به امنیت آب‌ های منطقه کمک می کند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

آقای اوباما گفت "دیدار من از این محل، تاکیدی است بر تعهدات مشترک در مورد آب های این منطقه و آزادی کشتیرانی. این مرکز دیدبانی و مراقبت با کمک های آمریکا ساخته شده است. کشتی که هم اکنون از آن بازدید کردم نیز قبلا در گارد ساحلی آمریکا خدمت می‌کرد و اکنون به فیلیپین برای پاسخ به حوادث و بلایای [طبیعی]، عملیات ضد تروریستی و گشت در دریای جنوب چین کمک می‌کند."

اقدام پکن در مورد ساخت جزایر مصنوعی در دریای جنوبی چین و ادعاهای سرزمینی و آبی آن کشور، به اختلاف با کشورهای منطقه، از جمله مجمع الجزایر فیلیپین منجر شده است.

رئیس جمهوری آمریکا در سخنان خود در فیلیپین اعلام کرد که دو کشتی دیگر نیز برای نقشه برداری و گشت زنی از آمریکا به فیلیپین منتقل خواهند شد.

XS
SM
MD
LG