لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۲

ابراز تأسف کاخ سفيد از محکوميت تيموشنکو در دادگاه اوکراين


ابراز تأسف کاخ سفيد از محکوميت تيموشنکو در دادگاه اوکراين
ابراز تأسف کاخ سفيد از محکوميت تيموشنکو در دادگاه اوکراين

کاخ سفيد در واکنش به محکوميت يوليا تيموشنکو، نخست وزير پيشين اوکراين، روز سه شنبه نوزدهم مهر ماه با انتشار بيانيه ای اعلام کرد:

ايالات متحده به خاطر محکوميت و زندانی شدن يوليا تيموشنکو که با انگيزه صرف سياسی صورت گرفته، عميقاً متأسف است. اتهاماتی که عليه خانم تيموشنکومطرح می شود، جلسات محاکمات وی، و اتهاماتی که عليه ساير رهبران اپوزيسيون و اعضای دولت سابق، مطرح می شود، تعهد دولت اوکراين را نسبت به دموکراسی و حکومت قانون به زير سئوال برده است.

ايالات متحده ضمن حمايت کامل از اهداف مردم اوکراين در راستای تبديل کشورشان به يک کشور اروپايی دموکراتيک و غنی، به تقويت مشارکت دوجانبه بر اساس ارزشها و منافع مشترک دو کشور، ادامه خواهد داد.

اما اين هدف بدون تلاش بيشتر در راستای صيانت و پيشبرد دموکراسی، و احترام به حاکميت قانون برای همه شهروندان کشور، تحقق نخواهد يافت.

از اين رو، ايالات متحده از دولت اوکراين می خواهد خانم تيموشنکو، ساير رهبران اپوزيسيون و اعضای دولت سابق را آزاد کند. ايالات متحده معتقد است، اين افراد بايد با آزادی مطلق قادر به ادامه کامل حيات سياسی خود باشند، و بتوانند در انتخابات سال آينده شرکت کنند.

XS
SM
MD
LG