لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱ ایران ۰۹:۵۳

آمريکا: شمار جهانگردان خارجی در سال جاری بويژه در ايالتهای فلوريدا و کاليفرنيا افزايش خواهد يافت


آمريکا: شمار جهانگردان خارجی در سال جاری بويژه در ايالتهای فلوريدا و کاليفرنيا افزايش خواهد يافت

دولت آمريکا برآورد کرده است که شمار جهانگردان خارجی که از مناطق توريستی آمريکا بويژه ايالتهای فلوريدا و کاليفرنيا ديدن خواهند کرد افزايش يابد؛ ايالاتی که برخوردار از جاذبه های توريستی از جمله هوای آفتابی و مکانهای ديدنی همچون ديسنی ورلد و هاليوود هستند.

دولت آمريکا در پيش بينی خود تأکيد می کند که به دليل بهبود شتابان شرايط اقتصادی آمريکا و پشت سر نهادن بحران اقتصادی، شهروندان کشورهای رو به توسعه بيشترين درصد جهانگردان بازديدکننده از آمريکا، خواهند بود.

به رغم بحران اقتصادی جهانی در سال گذشته بنا بر آمار موجود بيش از ۵۵ ميليون نفر از آمريکا بازديد کردند. در نقاطی همچون فلوريدا که ۲۰ در صد کل اقتصاد ايالت وابسته به صنعت توريسم است، افزايش جهانگردان به رونق اقتصادی اين ايالت منجر می شود.

هرچند به دليل پهناوری و گستردگی ايالات متحده شمار جهانگردان داخلی نيز کمتر از جهانگردان خارجی نخواهد بود و بسياری از مردم ايالات ديگر ترجيح می دهند تعطيلات تابستانی خود را در ايالت فلوريدا بگذرانند که دارای سواحل زيبا و آفتابی همراه با خدمات عمومی ارزان است.

دانيل کورتنی مدير مرکز راهنمای توريسم فلوريدا می گويد «ما ساليانه سه ميليون جهانگرد خارجی داريم که ۱۷ درصد درآمد ايالت را تأمين می کنند. بی گمان اين رقم در سال جاری افزايش خواهد يافت.»

طبق برآوردها تعداد جهانگردان کشورهای آسيای جنوب شرقی و برزيل به آمريکا در قياس با سال گذشته بيش از ۱۰ درصد افزايش می يابد.

ريچارد فوگل سانگ از کالج رولينگ که در رشته صنعت توريسم پژوهش می کند گفت «بخشی از مشکل صنعت سرگرميهای عامه و جهانگردی بستگی تامی به شکوفايی اقتصادی دارد؛ زيرا از نخستين چيزهايی که مردم در بحران اقتصادی آن را از سبد هزينه های خود بر می دارند، هزينه های فرهنگی ست.»

با اين همه رهبران صنعتی آمريکا رشد اقتصادی چهاردرصدی را برای سال جاری پيش بينی می کنند که اين خود به گسترش شمار جهانگردان کمک خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG