لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۹

کاخ سفيد: سقوط اسد اجتناب ناپذير است


کاخ سفيد: سقوط اسد اجتناب ناپذير است
کاخ سفيد: سقوط اسد اجتناب ناپذير است

ايالات متحده می گويد، برای رفع بحران سوريه از گزينه سياسی حمايت می کند. کاخ سفيد روز دوشنبه اعلام کرد، شورای امنيت سازمان ملل متحد برای جلوگيری از اقدامات سرکوبگرانه بشار اسد بايد پا پيش بگذارد.

ايالات متحده روز دوشنبه در واکنش به پيشنهاد روسيه برای ميانجيگری در مذاکرات مربوط به بحران سوريه اعلام کرد از راه حل سياسی، طرفداری می کند.

جی کارنی، سخنگوی کاخ سفيد، در پاسخ به سئوال مربوط به اين پيشنهاد روسيه، گفت: ايالات متحده در اين مورد با روسيه و ساير متحدان خود گفتگو خواهد کرد تا همه اهرمهای موجود جامعه بين المللی و سازمان ملل متحد را برای متوقف کردن سرکوبهای سوريه، مورد ارزيابی قرار دهند.

جی کارنی در ادامه اعلام موضع کاخ سفيد در قبال بحران سوريه، افزود: آمريکا معتقد است شورای امنيت نبايد اجازه دهد رژيم اسد هم از پذيرفتن راه حلهای سياسی اتحاديه عرب سر باز بزند، و هم به سرکوب مردم ادامه دهد.

سخنگوی کاخ سفيد می گويد: آمريکا از نقش اتحاديه عرب و همه کشورهايی که در اين روند تلاش می کنند تا رژيم اسد را منزوی کنند و از آن به خاطر نقض بی رحمانه حقوق بشر انتقاد می کنند، حمايت می کند.

جی کارنی گفت: سقوط اسد اجتناب ناپذير است. در ارزيابيها بايد اين مسئله مدنظر قرار گيرد که او رفتنی است، رژيم کنترل کشور را از دست داده و دست آخر هم سقوط خواهد کرد.

اين اقدامات و ديپلماسی روسيه زمانی مطرح شده است که اتحاديه عرب و فرانسه تلاش می کنند شورای امنيت سازمان ملل متحد را متقاعد کنند با اجرای يک برنامه صلح، بطور مسالمت آميز اسد را از قدرت بر کنار کند، و به خونريزيها پايان دهد.

XS
SM
MD
LG