لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۷

ادامه تظاهرات موسوم به «اشغال وال استريت»


ادامه تظاهرات موسوم به «اشغال وال استريت»
ادامه تظاهرات موسوم به «اشغال وال استريت»

تظاهرات کنندگانی که از جمله در شهرهای نيويورک و واشنگتن در آمريکا، در تظاهرات موسوم به «اشغال وال استريت» شرکت کرده اند، نسبت به سياست های اقتصادی دولت و نيز عملکرد شرکت های بزرگ آمريکايی، معترض هستند.

تظاهرات کنندگان خواستار افزايش ماليات ثروتمندان در آمريکا شده اند. تظاهرات کنندگان شعار می دهند: ما ۹۹ درصد مردم آمريکا هستيم.

روز سه شنبه معترضان به وضعيت اقتصادی در آمريکا با راهپيمايی در خيابان پنجم نيويورک در محله منهتن از مقابل منازل صاحبان شرکت های بزرگ آمريکايی عبور کردند - کسانی که طی هفته های اخير هدف حمله تظاهرکنندگان بوده اند.

راهپيمايی های موسوم به «اشغال وال استريت» روز چهارشنبه نيز ادامه داشت.

مايکل کينک، سازمان دهنده تظاهرات، می گويد: اکثريت ما با کاهش بودجه و کاهش فرصت های شغلی روبرو هستيم اما افراد بسيار ثروتمند معافيت مالياتی می گيرند.

تظاهرات کنندگان می گويند در پی رکود اقتصادی در آمريکا، شرکت های بزرگ از کمک های مالی دولت بهره برده اند، ولی اين کمک ها شامل طبقات کم درآمد نشده است.

الن کلارک، يکی از تظاهرات کنندگان، می گويد: من ۵۸ سال دارم و فقط هفت دلار و بيست و پنج سنت در ساعت درآمد دارم. اين وضعيت خيلی هاست. بايد کاری کرد تا آمريکا دوباره زنده شود.

شرکت کنندگان در اين تظاهرات از گروه های مختلف سياسی و اجتماعی هستند اما امری که معترضان را با هم متحد کرده نگرانی های اقتصادی است.

انی هرينگر، يکی ديگر از تظاهرات کنندگان، می گويد: اميدوارم سياستمداران متوجه شوند که خيلی ها از وضعيت کنونی اقتصادی ناراضی اند. اميداوارم با خلاقيت مشکلات کنونی را حل کنند.

در واشنگتن نيز روز سه شنبه تعدادی از معترضان به داخل يکی از ساختمان های اداری کنگره آمريکا رفتند و تلاش کردند پارچه نوشته ای را در يکی از راهروها نصب کنند، اقدامی که با ممانعت پليس روبرو شد. معترضان سپس بيرون ساختمان کنگره تجمع کردند.

حرکت اعتراضی موسوم به «اشغال وال استريت» از تاريخ هفدهم سپتامبر، بيش از سه هفته پيش، از نيويورک آغاز شد. اين تظاهرات به ديگر شهرهای آمريکا نيز گسترش يافته است.

XS
SM
MD
LG