لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۱

وزارت دفاع امریکا استراتژی رزمی پنتاگون را تغییر می دهد


وزارت دفاع امریکا استراتژی رزمی پنتاگون را تغییر می دهد
وزارت دفاع امریکا استراتژی رزمی پنتاگون را تغییر می دهد

انتظار می رود لئون پانه تا، وزیر دفاع آمریکا برنامه ای را برای پایان استراتژی پنتاگون در حفظ نیرویی که قادر باشد همزمان در دو جبهه بجنگد اعلام کند.

گفته می شود پایان سیاستی که به چندین دهه پیش باز می گردد، روز پنجشنبه در واشنگتن اعلام شود. این اقدام بخشی از یک بازنگری راهبردی است که پانه تا دستور داده بود برای یافتن راه هایی جهت مقابله با کاهش های بودجه انجام گیرد.

چندین منبع خبری آمریکا گزارش دادند پنتاگون یک استراتژی جنگیدن و پیروزی در یک نبرد را، که در همین حال قادر باشد عملیات تجاوزکارانه در جای دیگر را متوقف یا خنثی کند، تدوین خواهد کرد.

گزارش ها حاکی است پانه تا برنامه هایی را برای کاهش شمار سربازان و کارمندان غیر نظامی و تاخیر در اجرای جند برنامه تسلیحاتی جدید، از جمله ساختن یک ناو هواپیمابر اعلام خواهد کرد.

او همچنین می خواهد راه هایی برای کاهش هزینه های پرسنلی با بررسی پولی که جهت مستمری و مراقبت های پزشکی و درمانی برای سربازان و خانواده هایشان بمصرف می رسد پیدا کند. در برخی گزارش ها گفته می شود ممکن است ١٠ درصد از تعداد سربازان، اکثرا از نیروی زمینی و تکاوران دریایی کاسته شود.

وزارت دفاع آمریکا با دست کم ٤٥٠ میلیارد دلار، حدود ٨ درصد بودجه آن در دهه آینده روبرو است.

با این حال، در حالی که کنگره و باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، در جستجوی راه هایی برای کاهش کسری بودجه آمریکا هستند، امکان دارد کاهش های بيشتر، مجموعا بیش از ٥٠٠ میلیارد دلار عملی باشد.

بودجه پنتاگون برای سال جاری حدود ٥٣٠ میلیارد دلار است.

انتظار می رود بسیاری از شرکت های بازرگانی، مانند سازندگان اسلحه و هواپیما، کاهش ها را احساس کنند.

روز چهارشنبه، شرکت بوئینگ، یکی از بزرگترین سازندگان هواپیما در جهان گفت قصد دارد سال آینده یکی از تاسیسات خود در ایالت کانزاس را، تا حدودی به دلیل تغییر نیازهای بازار ببندد. يکی از عمليات اين تاسيسات اين است که، هواپیماهای غیر نظامی را برای استفاده پنتاگون تغییر شکل می دهد.

گفته می شود حدود ٢ هزار کارمند بوئینگ مشاغل خود را از دست خواهند داد.

XS
SM
MD
LG