لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۳

پاکستان: دستکم ۲۵ ستيزه جو در منطقه قبيله ای شمال غربی کشته شدند


پاکستان: دستکم ۲۵ ستيزه جو در منطقه قبيله ای شمال غربی کشته شدند
پاکستان: دستکم ۲۵ ستيزه جو در منطقه قبيله ای شمال غربی کشته شدند

مقامات پاکستان می گويند نيروهای امنيتی آن کشور که با هليکوپتر پشتيباتی می شدند دستکم ۲۵ ستيزه جو را در منطقه قبيله ای شمال غربی آن کشور در نزديکی مرز افغانستان، از پای در آوردند. مقامات می گويند که عمليات روز جمعه در ولايت مهمند به عمل آمده است.

آمريکا در نظر دارد نيروهای خود را در ماه ژوئيه از افغانستان خارج کند و می خواهد پاکستان توان جنگندگان طالبان را که با استفاده از پناهگاه های داخل خاک آن کشور به نيروهای تحت رهبری آمريکا در افغانستان حمله می کنند، خنثی کند.

اما سخنگوی دولت پاکستان روز پنجشنبه تاکيد کرد کشورش نبايد بخاطر شکست نيروهای ائتلاف در افغانستان مورد سرزنش واقع شود. تهمينه جانجوآ گفت پاکستان در نبرد با ستيزه جويان در کشور خود بهای سنگينی پرداخت کرده است.

در گزارش روز سه شنبه کاخ سفيد درباره جنگ افغانستان به کنگره آمريکا آمده است که برای شکست ستيزه جويان در پاکستان راه روشنی وجود ندارد.

گزارش کاخ سفيد همچنين حاکيست ارتش پاکستان قادر به جلوگيری از بازگشت ستيزه جويان پاکستانی به مناطق پاکسازی شده نيست. در گزارش کاخ سفيد همچنين آمده است که عمليات نيروهای آمريکايی در پاکستان با موفقيت همراه، اما ناپايدار است.

در همين حال فرماندهان ارشد نظامی پاکستان و ايالات متحده آمريکا در منطقه روز پنجشنبه در اسلام آباد درباره همکاری های نظامی دو جانبه تبادل نظر کردند.

XS
SM
MD
LG