لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۲

کمک آمريکا به سيل زدگان کره شمالی


کمک آمريکا به سيل زدگان کره شمالی
کمک آمريکا به سيل زدگان کره شمالی

دولت ايالات متحده کمک های بشردوستانه خود را به کره شمالی ارسال کرد تا در اختيار سيل زدگان آن کشور قرار گيرد.

يک هواپيمای ترابری ايالات متحده که حاوی کمک های اضطراری برای سيل زدگان کره شمالی بود شبانگاه شنبه در فرودگاه پيونگ يانگ به زمين نشست.

کمک های بشردوستانه دولت آمريکا به ارزش ۹۰۰ هزار دلار از طريق يک سازمان خيريه غيردولتی به نام ساماريتنز پرس بين سيل زدگان کره شمالی تقسيم خواهد شد.

ملوين چتهام، معاون سازمان خيريه ساماريتنز پرس، می گويد: هواپيما پر از دارو، آذوقه غذای بچه، سيستم تصفيه آب، پتو و ساير لوازم اضطراری برای مردم سيل زده کره شمالی است.

سازمان خيريه ساماريتنز پرس نيز تعهد کرده است کمک هايی به ارزش يک ميليون و دويست هزار دلار را به کره شمالی، ارسال کند.

ملوين چتهام می گويد: اين سومين بار است که سازمان خيريه ساماريتنز پرس يک هواپيمای بوئينگ ۷۴۷ را برای حمل کمک های اضطراری به سيل زدگان کره شمالی کرايه کرده است. اين امداد رسانی بيانگر علاقه و نگرانی مردم آمريکا است که می خواهند در اين دوران سخت به سيلزدگان کره شمالی کمک کنند.

ارسال اين کمک های بشردوستانه که نشان از بهبود روابط دو کشور دارد دو ماه پس از آن که مقام های ايالات متحده و کره شمالی در نيويورک به گفتگو نشستند، انجام می شود.

دو دشمن قديمی هنوز پيمان صلحی را از زمان جنگ دو کره در دهه ۱۹۵۰ ميلادی، امضا نکرده اند. برنامه اتمی کره شمالی نيز بر اختلاف های دو کشور افزوده است.

XS
SM
MD
LG