لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۸

گالوپ: آمريکاييان مسلمان ۱٩ درصد بيش از سال ۲۰۰۸ احساس خوشبختی می کنند


گالوپ: آمريکاييان مسلمان ۱٩ درصد بيش از سال ۲۰۰۸ احساس خوشبختی می کنند
گالوپ: آمريکاييان مسلمان ۱٩ درصد بيش از سال ۲۰۰۸ احساس خوشبختی می کنند

يک نظرسنجی نشان می دهد درصد مسلمانانی که در آمريکا احساس خوشبختی می کنند از سال ۲۰۰۸ تا کنون ۱٩ درصد افزايش يافته است. نتايج اين نظرسنجی موسسه گالوپ که روز دوم اوت سال جاری انتشار يافته حاکی از آن است که شصت درصد مسلمانان آمريکايی در اين کشور احساس خوشبختی می کنند و در حال رشد و پيشرفت هستند.

از اين نظر تنها دينی که پيروان آن از مسلمانان جلوترند يهوديت است.

مدير مرکز گالوپ در ابوظبی می گويد: مهمترين نتيجه ای که می توان از اين نظرسنجی گرفت آن است که مسلمانان آمريکايی احساس می کنند که در سال ۲۰۱۱ زندگی آنها کيفيت بهتری نسبت به سال ۲۰۰۸ يافته است و نسبت به آينده شان خوش بين تر هستند.

يک مسلمان ساکن شهر نيويورک می گويد: ما مشکلی احساس نمی کنيم. بيست و يک سال است که اينجا زندگی می کنيم. من راننده تاکسی هستم. در سطح شهر رفت و آمد می کنم. مشکلی ندارم. البته ممکن است يکی دو مشکل داشته باشم يا کسی نظری بدهد اما چيز جدی نيست.

برخی مسلمانان احساس می کنند که آمريکاييان به دين يکديگر کاری ندارند. يکی از مسلمانان مورد مصاحبه برای نظرسنجی گالوپ معتقد است: «اوباما يا کلينتون يا ريگان يا هر رييس جمهوری ديگر آمريکا فرقی با هم ندارند. مردم اين جا فقط شهروند آمريکا هستند کسی به دين مردم کاری ندارد.»

نظرسنجی گالوپ با موضوع «مسلمانان آمريکايی: ايمان، آزادی و آينده» انجام شد و بسياری از مسلمانان مورد پرسش از اين که می توانند آزادانه مسلمان باشند و در ماه رمضان عبادت کنند، اظهار رضايت کردند. محققان گالوپ نتيجه گرفتند که مسلمانان نزديک به دو برابر پيروان هر دين ديگری از سال ۲۰۰۸ تا کنون اظهار رضايت می کنند و به ميزان احساس رضايتشان افزوده شده است.

تنها ۳ درصد از مسلمانان آمريکايی می گويند عذاب می کشند و ۳۷ درصد از آنها می گويند تقلا می کنند.

گزارش گالوپ حاکی از آن است که درصد محبوبيت پرزيدنت اوباما ميان آمريکاييان مسلمان ۸۰ درصد است و ۴۶ درصد مسلمانان آمريکايی دموکرات هستند.

آمريکاييان يهودی در برخی موارد، نظرات مشترکی با مسلمانان آمريکايی داشتند. اغلب مسلمانان و يهوديان معتقدند بودند که راه حل مناقشه اسراييل و فلسطينيان ايجاد دو کشور در کنار يکديگر است.

گالوپ می گويد اين نظرسنجی يکی از وسيعترين نظرسنجی ها از جمعيت مسلمانان آمريکايی بوده که تاکنون انجام گرفته است و طی آن روشن شده که ٩۲ درصد خانواده های مسلمان مورد پرسش، هوادار القاعده نيستند.

اين نظرسنجی توسط مرکز گالوپ ابوظبی انجام شده است که شاخه ای از گالوپ آمريکاست و با تخصص تحقيق درمورد مسائل مسلمانان، فعاليت می کند.

XS
SM
MD
LG