لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۸

چند قانونگذار کليدی جمهوريخواه خواستار تغيير سياست آمريکا در مورد کره شمالی و ايران هستند


چند قانونگذار کليدی جمهوريخواه خواستار تغيير سياست آمريکا در مورد کره شمالی و ايران هستند
چند قانونگذار کليدی جمهوريخواه خواستار تغيير سياست آمريکا در مورد کره شمالی و ايران هستند

گزارش جديد شورای امنيت سازمان ملل متحد در مورد جزئيات فعاليتهای بی باکانۀ کرۀ شمالی با قصد پيشگيری از تحريم های چند جانبه و کمک به کشورهايی چون ايران در مورد برنامه های هسته ای اش، زنگ خطر را در کنگرۀ آمريکا بصدا در آورده است.

اين گزارش کرۀ شمالی را به استفاده از طيف گسترده ای از تکنيک ها برای پنهان کردن معاملات مالی و تحريف در برچسب های کانتينرها و مانيفستهای کشتی های متهم می کند.

علاوه بر آنها اين گزارش با جمع آوری مدارکی از منابع مختلف شامل آژانس بين المللی انرژی اتمی به اين نتيجه گيری می رسد که کره شمالی در زمينۀ موشکهای هسته ای و بالستيک در ديگر کشور از جمله ايران سوريه و برمه فعال است.

ايليانا راس ليتنن، نمايندۀ جمهوريخواه ايالت فلوريدا، که انتظار می رود رياست کميتۀ امور خارجی مجلس نمايندگان را در کنگرۀ جديد بعهده گيرد با صدور بيانيه ای گزارش جديد شورای امنيت را بيدار باشی برای آمريکا و ديگر کشورهای مسئول دانسته و می گويد دولت آمريکا به جای استراتژی ناموفقی که در پی تعامل و مذاکرات بی پايان با کره شمالی است بايد با تحت فشار قرار دادن پيونگ يانگ آنها را پيش از آنکه با تکثير سلاح هسته ای جان آمريکايی ها و هم پيمانان اين کشور را به خطر اندازند، بسرعت متوقف کنند.

خانم راس ليتنن مانند بسياری از قانونگزاران در کنگرۀ آمريکا تأکيد دارد که نام کرۀ شمالی که در سال ۲۰۰۸ و در زمان رياست جمهوری پرزينت بوش پسر از فهرست کشورهای حامی تروريست خارج شده بود، مجدداً به آن اضافه شود.

پيت هاکسترا، نمايندۀ جمهوريخواه از ايالت ميشيگان، می گويد چين روسيه و آمريکا بايد اين تهديد خطرناک فزاينده را جدی گيرند. تهديدهايی که از جانب کره شمالی و ايران ثبات بين المللی را تهديد می کند.

ترنت فرانکز، نمايندۀ جمهوريخواه ايالت آريزونا و عضو کميتۀ نيروهای مسلح مجلس نمايندگان، می گويد پيشرفت برنامه های هسته ای جمهوری اسلامی ايران بايد دليلی بر نگرانی های جهان در مورد تکثير سلاح هسته ای از جانب کره شمالی باشد. آقای فرانکز می گويد ايران اکنون موشکهايی را در اختيار دارد که از تکنولوژی برتری نسبت به موشکهای اوليه که از کرۀ شمالی دريافت کرده، برخوردار است.

XS
SM
MD
LG