لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۵

توطئه ترور سفير عربستان تحريم های بيشتر آمريکا را عليه ايران رقم زد


توطئه ترور سفير عربستان تحريم های بيشتر آمريکا را عليه ايران رقم زد
توطئه ترور سفير عربستان تحريم های بيشتر آمريکا را عليه ايران رقم زد

در حالی که ايالات متحده، جمهوری اسلامی ايران را متهم می کند که قصد ترور سفير عربستان سعودی در واشنگتن را داشته است کنگره اين کشور مصمم است تحريم های شديدتری را عليه تهران اعمال کند.

در اين راستا کميته امور خارجی مجلس نمايندگان لايحه تحريمی را تصويب کرده است که هدف آن بانک مرکزی، صنعت نفت، برنامه اتمی، و نيروهای امنيتی ايران است.

قانونگذاران دو حزب جمهوريخواه و دموکرات آمريکا اين روزها برای افزايش فشار بر جمهوری اسلامی ايران متفق القول هستند.

کريس اسميت، عضو جمهوريخواه مجلس نمايندگان، می گويد: نقشه خنثی شده اخير عوامل ايران جهت ترور سفير عربستان سعودی در ايالات متحده و بمبگذاری سفارتخانه های اسراييل و عربستان سعودی در واشنگتن نشان می دهد بايد اين تصور را که تحريم های محتاطانه کارساز است، رها کرد.

محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری ايران، اين هفته گفته است تحريم های فعلی به اقتصاد کشور لطمه زده است.

کميته امور خارجی مجلس نمايندگان روز چهارشنبه لايحه تحريم های شديدتر نهادهای مالی، اتمی و نفتی ايران را تصويب کرد. تحريم عليه نيروهای امنيتی ايران نيز به منظور افزايش توان سازماندهی و ارتباطات تظاهرکنندگان ضددولتی صورت گرفته است.

هوارد برمن، عضو دموکرات کميته امور خارجی مجلس نمايندگان، می گويد: ايران به سرعت به برنامه اتمی خود ادامه می دهد و ما نمی توانيم همچنان به تدابير حاشيه ای ادامه دهيم. ما به تحريم های شديدی نياز داريم که پاسخگوی برنامه اتمی گستاخانه ايران باشد.

در حالی که دولت پرزيدنت اوباما از فشار بين المللی رو به افزايش بر ايران حمايت کرده است، اميد دارد گفتگوهای چند جانبه با ايران به برنامه اتمی تهران پايان دهد. برنامه ای که غرب آن را به منظور توليد تسليحات اتمی، و ايران آن را در جهت هدف های مسالمت آميز، توصيف می کنند.

XS
SM
MD
LG