لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۷

پی جی کراولی تقاضای ويزا را از سوی يک هيات ايرانی، تأييد کرد


پی جی کراولی تقاضای ويزا را از سوی يک هيات ايرانی، تأييد کرد
پی جی کراولی تقاضای ويزا را از سوی يک هيات ايرانی، تأييد کرد

خبرگزاری اسوشيتدپرس اين هفته گزارش کرده است که رابرت لوينسون - مامور بازنشسته اف بی آی - که درست چهار سال پيش درجزيره کيش ايران ناپديد شده بود زنده است. آخرهفته گذشته وزارت خارجه آمريکا بيانيه ای سه جمله ای صادر کرد منبی برآنکه مستنداتی را در دست دارد که حاکی از زنده بودن لوينسون شصت و سه ساله مبتلا به ديابت و فشار خون بالاست.

ضمن آنکه رييس جمهوری اسلامی ايران پيشتر محتاطانه درخصوص پرونده و فرجام رابرت لوينسن سخن گفته بود وزارت امورخارچه آمريکا طی بيانيه خود به اين اشاره کرد که لوينسون درجنوب غربی آسياست و از ايران دراين راستا تقاضای کمک کرد.

نکته ديگری که طی نشست توجيهی وزارت امورخارجه در اين هفته طرح شد تقاضای ويزا از سوی يک هيات ايرانی بود که می خواهند به ايالات متحده سفر کنند. پی جی کراولی، سخنگوی وزارت امورخارجه آمريکا، ضمن تاييد تقاضای اين هيات گفت که هدف از سفر آنها را نمی داند، چنين اطلاعاتی مخفی نگه داشته می شود و تقاضاهايی از اين دست از سوی سفارت سوييس در اختيار دولت آمريکا قرار می گيرد.»

درپاسخ به پرسشی پيرامون آنکه آيا بنا به خواست جمهوری اسلامی اطلاعاتی فراتر پيرامون باب لوينسون در اختيار آنها قرار خواهد گرفت يا نه فيليپ کراولی گفت که تمامی اطلاعات لازم طی چهار سال به آنها داده شده و دولت آمريکا نمی داند چه اطلاعات ديگری می تواند در اختيار مقامات ايران قرار دهد.

XS
SM
MD
LG