لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۹

تايم: پنج سناتور آمريکايی در رابطه با شرايط معامله با ايران به پرزيدنت اوباما نامه نوشتند


تايم: پنج سناتور آمريکايی در رابطه با شرايط معامله با ايران به پرزيدنت اوباما نامه نوشتند
تايم: پنج سناتور آمريکايی در رابطه با شرايط معامله با ايران به پرزيدنت اوباما نامه نوشتند

هفته نامه تایم می نویسد مدتی است که تأثیر جدال های سیاسی درونی جمهوری اسلامی بر یافتن راه حلی برای خروج از بن بستی که مذاکرات هسته ای به وجود آورده آشکار گردیده است. اما از طرف دیگر، چالش های سیاست داخلی ایالات متحده نیز دست های پرزیدنت اوباما را در انجام معامله ای با ایران که گویا بین مذاکره کنندگان ایرانی و اروپایی صورت می گیرد، تا حدودی بسته است.

در همین راستا، مجله تایم خبر از نامه ای می دهد که پنج سناتور آمریکا به پرزیدنت اوباما در آستانه مذاکرات ژنو نوشته اند که طی آن از وی خواسته اند که هر گونه توافقی را که منجر به تعلیق غنی سازی اورانیوم توسط تهران نشود، مورد قبول قرار ندهد.

روزنامه دیلی تلگراف چاپ لندن با تیتر درشت «ایران از لحاظ تعداد اعدام شدگان در سال ۲۰۰۹ پس از چین در مقام دوم قرار دارد» در زیر عکسی از سکینه محمدی آشتیانی، با استناد به گزارش سازمان عفو بین الملل می نویسد تعداد اعدام شدگان بین انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته تا مراسم تحلیف محمود احمدی نژاد رشد قابل ملاحظه ای داشت و در این هشت هفته ۱۱۲ نفر اعدام شدند در حالیکه در پنج ماه و نیم اول سال، ۱۹۶ نفر به دار آویخته شدند. سازمان عفو بین الملل تعداد اعدام شدگان را تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر در سال ۲۰۱۰ تخمین زده و اعترافات تلویزیونی منسوب به سکینه آشتیانی را علیه خویش، غیرقانونی اعلام کرده است.

روزنامه کریستین ساینس مانیتور در مقاله ای از وضعیت اقلیت های مذهبی در ایران می نویسد و می گوید کلیمی های ایران مورد انتقاد همکیشان خود در خارج واقع می شوند چرا که آنها جانب ایران را در مناقشه جمهوری اسلامی با اسراییل می گیرند. اقلیت کلیمی که جمعیت آن قبل از انقلاب بیش از ۱۰۰ هزار برآورد می شد، اکنون به کمتر از ۲۵ هزار تقلیل یافته است. مسیحیان اکنون به بیش از ۳۰۰ هزار بالغ می شوند و مسلمانانی که به این دین و یا مسیحیت می پیوندند مورد تبعیض حکومت اسلامی، قرار می گیرند.

XS
SM
MD
LG