لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۲

بررسی حکم اخراج هزاران مهاجر غيرقانونی در دو شهر آمريکا


بررسی حکم اخراج هزاران مهاجر غيرقانونی در دو شهر آمريکا
بررسی حکم اخراج هزاران مهاجر غيرقانونی در دو شهر آمريکا

ايالات متحده حکم اخراج هزاران مهاجر غيرقانونی در دو شهر اين کشور را بررسی می کند. مساله ای که نظرات مخالفی را برانگيخته است. در سال مالی گذشته ۳۹۶ هزار مهاجر غيرقانونی از کشور اخراج شده اند و پرونده بيش از ۳۰۰ هزار نفر ديگر، تحت بررسی است.

بندر بالتيمور، در ايالت مريلند، يکی از شهرهايی است که مقام های دولت فدرال با شمار زياد پرونده های اخراج مهاجران غيرقانونی، روبرو هستند. دنور، در ايالت کلرادو، نيز شهر ديگری است که با اين مسأله، مواجه است.

در هر دو شهر، مهاجران غيرقانونی که سابقه جرم نداشته باشند، می توانند در شهر باقی بمانند اما به پرونده اخراج کسانی که مرتکب جرم های سنگين شده اند، سريعا رسيدگی می شود.

پت مک دانو، عضو مجلس نمايندگان مريلند، يکی از مخالفان اين برنامه است و می گويد، عدم اخراج مهاجران غيرقانونی، بالتيمور را به يک مرکز عفو عمومی، تبديل می کند.

پت مک دانو می گويد: اين حرکت، جاذبه و انگيزه را برای مهاجران غيرقانونی ايجاد می کند که همگی به بالتيمور بيايند. و اين کار عواقبی در بر خواهد داشت.

او می گويد عواقب اين کار عبارت است از هزينه خدمات دوزبانه برای مهاجران غيرقانونی، فشار به اطاق های اورژانس بيمارستان ها برای درمان مهاجران غيرقانونی که بيمه درمانی ندارند، بالا رفتن نرخ بيکاری در ميان شهروندان قانونی؛ و به خطر افتادن امنيت عمومی.

اداره مهاجرت آمريکا می گويد امکانات خود را صرف اخراج کسانی می کند که مرتکب جرم شده اند و يا به تازگی به طور غيرقانونی از مرزهای کشور، عبور کرده اند.

فعالان حامی مهاجران غيرقانونی می گويند اداره مهاجرت برای بالا بردن آمار اخراج مهاجران غيرقانونی و دريافت بودجه، کسانی را هم که مرتکب جرم های خشونت بار نشده اند، از کشور اخراج کرده است.

بررسی نحوه برخورد اين دو شهر با مهاجران غيرقانونی در حالی صورت می گيرد که در بسياری از ايالات ها قوانين محکمی ضد مهاجرت غيرقانونی، وضع می شود.

اما دولت فدرال، مساله مهاجرت را منحصر به خود می داند و تلاش می کند مانع از اجرای قوانين وضع شده در اين ايالات شود.

در برخی ايالت ها، مقام های اداره مهاجرت چندين مهاجر غيرقانونی را از فرزندانشان که در آمريکا به دنيا آمده اند، جدا کردند - حرکتی که موجب تظاهرات فعالان مهاجرت و رهبران حقوق مدنی شد.

در حالی که فعالان مهاجرت از حقوق مهاجران غيرقانونی دفاع می کنند، مخالفان مهاجرت غيرقانونی خواستار اخراج آنان از کشور هستند.

XS
SM
MD
LG