لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۴

ایالات متحده سرزمین مهاجران است


ایالات متحده سرزمین مهاجران است
ایالات متحده سرزمین مهاجران است

از تمامی نقاط جهان، نژادهای مختلف، مرد یا زن، به ايالات متحده مهاجرت می کنند. گوناگونی که در محیط کار، مدارس و خیابان ها دیده می شود، گرچه گاه به موقعیت های ناخوشایند و حتی برخورد منجر می شود اما موجب توانمندی و رشد این کشور شده است، پدیده ای که آمریکاییان به آن می بالند.

در سازمان های دولتی و خصوصی آمریکا همه نوع آدمی، از هر نژاد و جنسیتی، از هر کشور و با سابقه های مختلف، کار می کنند.

ریچارد ریگان، که سرخپوست آمریکایی است، در اداره مالیات بردرآمد کار می کند. او از این فرصت برای آموزش تاریخ سرخپوستان به همکاران خود استفاده می کند و می گوید همکارانش نیز علاقه دارند تاریخ واقعی سرخپوستان را بیاموزند.

ایلین هو، که آسیایی آمریکایی است و در دفتر گوناگونی و شمول اداره مالیات کار می کند، می گوید: سرخپوستان آمریکایی فقط یک گروه از بسیاری از گروه های نژادی و فرقه ای هستند که در آن اداره به کار مشغولند.

ایلین هو می افزايد: ۶۶ درصد کارکنان اداره مالیات بردر آمد زن هستند. ۴۰ در صد سیاه پوست و ١۰ درصد ناتوان جسمی هستند.

قوانین فدرال، تبعیض جنسی، نژادی، مذهبی و ملیتی را ممنوع کرده است. هدف از این قوانین، برابری و تساوی برای آموزش و استخدام است ولی گوناگونی را نیز ترویج و اشاعه می دهد.

ایلین با تأکيد اين امر که گوناگونی موجب افزایش خلاقیت و نوآوری می شود، می گويد: اگر با کسانی احاطه شده باشید که مثل شما باشند، مثل شما فکر کنند و همیشه با شما موافق باشند، ممکن است فکر کنید در محیط بسیار خوبی هستید زیرا هیچوقت عدم توافق وجود ندارد. ولی از سوی دیگر همیشه به همان بن بست و مشکلات بر می خورید.

در همين حال گوناگونی چالش های خود را دارد مانند سوء تفاهم یا تعصب. مشکلی که سازمان ها و ادارات تلاش می کنند آن را با آموزش کارمندان برطرف کنند.

هوارد راس، کارشناس گوناگونی، می گوید: تحرک مردم در سطح جهانی شکل جوامع را تغییر داده است. مثلا در ژاپن یکباره مردم متوجه شدند لازم است که زنان هم کار کنند. یا اجازه دهند مهاجران وارد کشورشان شوند و در کار به آنها کمک کنند.

در حالی که تماس مردم در نقاط مختلف جهان با یکدیگر هر روزه بیشتر می شود دولت ها و شرکت ها به ارزش گوناگونی انسان ها پی می برند.

XS
SM
MD
LG