لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ایران ۲۱:۲۳

پرزيذنت اوباما گفت که بيمه خدمات درمانی در حال حاضر قانونِ آمريکا است


کنگره آمريکا لايحۀ تاريخیِ اصلاح خدمات درمانی را به تصويب نهايی رساند.

مجلس نمايندگان آمريکا شامگاه پنجشنبه لوايح تکميلی را در قانون اصلاح خدمات درمانی قرار داد و اين لايحه تاريخی را با ۲۲۰ رأی موافق در برابر ۲۰۷ رأی مخالف، به تصويب رساند.

اوائل روز پنجشنبه نيز مجلس سنای آمريکا الحاقيه های قانون جديد را به تصويب رساند و به همراه لايحه اوليه که روز سه شنبه به امضای رييس جمهوری رسيده بود، برای تصويب نهايی به مجلس نمايندگان فرستاد.

الحاقيه ها شامل تغييراتی در برنامه وام دانشجويی و خدمات درمانی برای سالمندان و چند موضوع ديگر است.

برخی از دموکرات ها در مجلس تغييرات مذکور را در مبادله برای تصويب قانون اوليه اصلاح خدمات درمانی، درخواست کرده بودند.

پرزيدنت باراک اوباما رييس جمهوری آمريکا پشتيبانی خود را از اصلاحات تاريخی خدمات درمانی روز پنجشنبه در يک سخنرانی در شهر آيوا سيتی، اعلام کرد. پرزيدنت اوباما گفت که بيمه خدمات درمانی در حال حاضر قانونِ آمريکا است.

پرزيذنت اوباما گفت که بيمه خدمات درمانی در حال حاضر قانونِ آمريکا است
پرزيذنت اوباما گفت که بيمه خدمات درمانی در حال حاضر قانونِ آمريکا است

جمهوريخواهان يکپارچه با قانون جديد مخالفند. يک نظرسنجی از سوی دانشگاه کوئينپياک نشان می دهد که آمريکايی ها عموماً نسبت به قانون جديد به دو قسمت تقسيم می شوند و تقريباً نيمی از آنها که به نظرسنجی پاسخ داده اند می گويند که قانون جديد را تأييد نميکنند در صورتيکه ۴۰ درصد قانون جديد را تأييد می کنند.

برخی اعضاء دموکرات و جمهوريخواه کنگره پس از رأی گيری در مورد خدمات درمانی هدف تهديد و تحقير قرار گرفته اند.

نانسی پلوسی رئيس مجلس نمايندگان آمريکا و عضو حزب دموکرات و «جان بِی نِر» رهبر اقليت جمهوريخواه مجلس نمايندگان می گويند چنين اعمالی نبايد در امور سياسی آمريکا، جايی داشته باشند.

«اِستِنی هويِر» رهبر اکثريت مجلس نمايندگان می گويد دستِ کم ۱۰ عضو کنگره در چند روز اخير ، خود يا خانواده آنان، مورد تهديد قرار گرفته اند.

XS
SM
MD
LG