لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۳

لايحۀ تاريخی اصلاح بيمه درمانی به تصويب کنگره آمريکا رسيد


مجلس نمايندگان آمريکا شامگاه يکشنبه لايحه ای را که نقطه عطفی برای اصلاح سيستم بيمه درمانی در ايالات متحده به شمار می آيد با پافشاری نمايندگان حزب دموکرات، به تصويب رساند. اصلاح نظام بيمه درمانی همگانی در آمريکا، يکی از مهمترين اولويت های داخلی پرزيدنت اوباما ست.

در رأی گيری های روز يکشنبۀ مجلس نمايندگان آمريکا، نمايندگان جمهوريخواه مجلس جملگی از تأييد لايحه اصلاح بيمه های درمانی، خودداری کردند.

پرزيذنت اوباما در سخنان خود از کاخ سفيد تصويب لايحه را ستود و اعلام کرد که اين اقدام پاسخ مثبتی به دعاهای کسانی است که فاقد بيمه درمانی بوده اند. حاميان لايحه می گويند اصلاح قانون بيمه درمانی مراقبت های بهداشتی را در دسترس بيش از ۳۰ ميليون آمريکايی که در حال حاضر از بيمه درمانی محروم هستند، قرار می دهد.

منتقدان می گويند اين تغييرات موجب افزايش هزينه ها و نيز افزايش مداخله دولت در تصميمات مربوط به مراقبت های بهداشتی شهروندان، خواهد شد.

پرزيدنت اوباما گفت که لايحه مجلس نمايندگان همه معضلات سيستم درمانی را حل نميکند اما آمريکا را در جهت صحيحی، به پيش خواهد راند.

مجلس نمايندگان آمريکا يک لايحه ديگر را نيز برای تلفيقِ لوايح مجلس نمايندگان و مجلس سنا در مورد اصلاح قانون بيمه درمانی، تصويب کرد. مجلس سنا نيز بايد لايحه تلفيقی را تصويب کند. بموجب برخی از مصّوبات پارلمانی، تنها رأی نيمی از نمايندگان باضافه يک، لايحه تلفيقی را تصويب شده تلقی خواهد کرد. دموکرات ها ۵۹ کرسی از ۱۰۰ کرسی مجلس سنا را در اختيار خود دارند.

XS
SM
MD
LG