لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۸

مناظره رقيبان حزب جمهوريخواه پيش از رأی گيری در فلوريدا


مناظره رقيبان حزب جمهوريخواه پيش از رأی گيری در فلوريدا
مناظره رقيبان حزب جمهوريخواه پيش از رأی گيری در فلوريدا

چهار نامزد باقيمانده از حزب جمهوريخواه که در ادامه رقابت های مقدماتی انتخابات رياست جمهوری آمريکا در ايالت فلوريدا فعاليت می کنند، آخرين مناظره خود را قبل از رای گيری در اين ايالت برگزار کردند.

نيوت گينگريچ، ميت رامنی، ران پاول و ريک سنتوروم به سوال های شرکت کنندگان در آخرين مناظره انتخاباتی نامزدهای حزب جمهوريخواه در ايالت فلوريدا، پاسخ دادند.

گينگريچ و رامنی بر سر مساله مهاجرت در آمريکا به مواضع يکديگر حمله کردند. نيوت گينگريچ، ميت رامنی را به عنوان يک نامزد انتخاباتی ضدمهاجران، توصيف کرد. گينگريچ، رقيب خود را متهم کرد که می خواهد همه مهاجران قانونی از جمله سالمندان را از آمريکا، اخراج کند.

نيوت گينگريچ گفت: من می خواهم مرزها را کنترل کنم. می خواهم انگليسی، زبان رسمی دولتی باشد. می خواهم تغييرات زيادی بياورم. می خواهم با شدت عمل کنم، اما آماده ام با واقع بينی نگاه کنم. من اعتقاد دارم، با يک برخورد انساندوستانه می توانيم برای آنهايی که برای يک مدت طولانی در آمريکا بوده اند، لايحه ای تصويب کنيم که به موارد غيرقانونی بسياری، جنبه قانونی دهد و به طرز موثری مرزها کنترل شوند. اين بدان معناست که آنهايی که در آمريکا هستند، اقامت قانونی داشته باشند.

رامنی اظهارات گينگريچ را غيرموجه خواند و گفت، تنها می خواهد مهاجران در آمريکا، وضعيت قانونی داشته باشند.

ميت رامنی گفت: من ضدمهاجرت نيستم. پدرم در مکزيک متولد شد و پدر همسرم در ويلز. آن ها به آمريکا مهاجرت کردند. اين که من ضدمهاجرت هستم کاملاً زننده است. از اين اصطلاحات استفاده نکنيد. شما می توانيد بگوييد با مواضع من مخالفيد. اما اين ادعا که من با اجرای قوانين برای کنترل مرزها، قبول قانونی مهاجران و گسترش قوانين مهاجرت مخالفم، درست نيست. من همه اين موارد را قبول دارم. اين که من ضدمهاجرت هستم از آن نوع عوامفريبی هاست که برای مدت ها در سياست در آمريکا وجود دارد.

گينگريچ و رامنی تقريباً از آرای مساوی در رای گيری هفته آينده برخوردارند. هر يک از نامزدهايی که در فلوريدا بيشترين آرا را به خود اختصاص دهد، تعداد بيشتری نماينده در کنگره حزب جمهوريخواه خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG