لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۲

دانش آموزان در آمريکا به انتخاب رشته های علمی و فن آوری تشويق می شوند


دانش آموزان در آمريکا به انتخاب رشته های علمی و فن آوری تشويق می شوند
دانش آموزان در آمريکا به انتخاب رشته های علمی و فن آوری تشويق می شوند

نتايج بدست آمده از چندين پژوهشِ انجام شده نشان ميدهد که سطح دانش رياضی و علوم دانش آموزان دوره راهنمايی و دبيرستان آمريکا پائين تر از بسياری از کشورهای ديگر است. با توجه به اين مسأله چند مؤسسۀ دولت فدرال از جمله سازمان ملی فضانوردی آمريکا، ناسا، تلاش ميکنند با ايجاد برنامه هايی، دانش آموزان را به انتخاب رشته های علمی و فن آوری تشويق کنند.

چالز بولدن مدير عامل ناسا و ليزا جکسون از سازمان ملی حفظ محيط زيست آمريکا به يکی از مدارس دوره راهنمايی واشنگتن پايتخت آمريکا آمده اند تا دانش آموزان را تشويق به آموختن رياضيات و علوم کنند.

بسياری از دانش آموزان در کلاسی که بمنظور سنجش سطح دانش و تشويق آنها به رشته های علوم، فن آوری، مهندسی و رياضيات در نظر گرفته شده است، شرکت کردند.

آقای بولدن ميگويد که دانش آموزان بايد سعی کنند تا سطح دانش خود را در رياضيات و علوم بالا ببرند و از معلمان نيز ميخواهد تا نحوۀ تدريس و سطح آموزش خود را ارتقاء دهند. او ميافزايد آموزش فشرده و کسب دانش پيشرفته شرط لازم برای رقابت است. وی همچنين دانش آموزان را به استفاده بيشتر از آزمايشگاهها تشويق ميکند.

آقای بولدن در مورد اهميت برنامه های آموزشی ميگويد در ميان ۵۷ کشوری که در مسابقه بين المللی سنجش سطح علمی دانش آموزان شرکت کردند، دانش آموزان ۱۵ سالۀ آمريکايی در رياضيات نفر بيست و پنجم و در علوم نفر سی اُم شدند در حاليکه دانش آموزان فنلاندی و اسکانديناويايی در رأس رده بندی قرار گرفتند. از سوی ديگر آقای بولدن تصريح کرد که نتايج بدست آمده از چند پژوهش نشان ميدهد که آمريکا به اندازه کافی معلم و دانش آموز در رشته های رياضی،علوم و فن آوری تربيت نميکند که نياز مبرم کشور به اين رشته ها را تأمين کند.

مدير عامل ناسا گفت به همين دليل پرزيدنت باراک اوباما مصراً خواستار توسعه آموزش و پرورش، به ويژه در رشته های فنی شده است، و ابراز اميدواری کرده است که تا سال ۲۰۲۰ کليۀ دانش آموزان دبيرستانها برای ادامۀ تحصيل روانه دانشگاه ها شوند.

ناسا در حال تنظيم يک برنامۀ سه ساله بنام تابستان نو آوری است. هدف اين برنامه تشويق دانش آموزان برای شرکت در کلاسهای فشردۀ رياضی و علوم در هنگام تعطيلات تابستانی است تا آنها را برای ادامۀ تحصيل در دانشگاه ها و در نهايت برای گرفتن مشاغل قرن بيست و يکم آماده کند.

XS
SM
MD
LG