لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۰

آمريکا برنامه عمليات مخفيانه هواپيماهای بدون سرنشين را تقويت می کند


آمريکا برنامه عمليات مخفيانه هواپيماهای بدون سرنشين را تقويت می کند
آمريکا برنامه عمليات مخفيانه هواپيماهای بدون سرنشين را تقويت می کند

ايالات متحده آمريکا برنامه عمليات مخفيانه هواپيماهای بدون سرنشين در شرق آفريقا و شبه جزيره عربستان را با هدف جمع آوری اطلاعات بيشتر و حمله به مواضع ستيزه جويان وابسته به شبکه القاعده در سومالی و يمن، تقويت می کند.

روزنامه واشنگتن تايمز به نقل از مقام های دفاعی آمريکا نوشت ايالات متحده در حال احداث تاسيسات نظامی جديد در اتيوپی برای نگهداری ناوگانی از هواپيماهای بدون سرنشين است تا راحت تر بتواند مواضع گروه اسلامگرای الشباب در سومالی را هدف قرار بدهد.

واشنگتن تايمز همچنين از بازگشايی پايگاهی درمجمع الجزاير سيشلز در اقيانوس هند خبر داد که محل نگهداری ناوگان کوچکی از هواپيماهای بدون سرنشين آمريکايی و هدايت عمليات گشت زنی بر فراز آسمان سومالی محسوب می شود.

واشنگتن پست می گويد سازمان اطلاعات مرکزی آمريکا نيز در حال احداث يک فرودگاه مخفی در شبه جزيره عربستان برای انجام عمليات با استفاده از هواپيماهای بدون سرنشين عليه مواضع القاعده در يمن است.

مقام های آمريکا شاخه يمن القاعده را فعال ترين گروه ها عليه منافع ايالات متحده در جهان تلقی می کنند.

بنا به گزارش ها هواپيماهای بدون سرنشين آمريکايی پيشتر، بر فراز تاسيساتی در جيبوتی، يمن و سومالی، پرواز کرده و عليه مواضع ستيزه جويان در افغانستان، عراق، پاکستان و ليبی مورد استفاده قرار گرفته اند.

XS
SM
MD
LG