لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۷

نامه خانواده های پنج جاسوس کوبايی به پرزيدنت اوباما


نامه خانواده های پنج جاسوس کوبايی به پرزيدنت اوباما
نامه خانواده های پنج جاسوس کوبايی به پرزيدنت اوباما

خانواده های پنج جاسوس کوبايی در سيزدهمين سال محکوميت اين زندانيان از رييس جمهوری آمريکا خواستار پا در ميانی و آزادی آنها شدند.

اين متهمان که به پنج کوبايی شهرت يافته اند، در سال ۱۹۹۸ به اتهام جاسوسی، توطئه قتل و ساير جرايم ديگر در ايالت ميامی آمريکا بازداشت، محکوم و در يک بازداشتگاه آمريکايی در فلوريدا، زندانی شدند.

خانواده های اين افراد روز دوشنبه در ونزوئلا در سيزدهمين سال محکوميتشان از باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، خواهان وساطت برای آزادی آنها شدند.

اين خانواده ها و ساير گروههای مدافع حقوق بشر ادعا می کنند اين افراد بی گناهند و بلافاصله بايد آزاد شوند.

اولگا سالانوئِوا، همسر رنه گونزالس، يکی از متهمان می گويد: سال، بخش بزرگی از زندگی هر انسان است. اين افراد ۱۳ سال از زندگی و آرزوهای خود را در زندان به هدر داده اند، و اين امر يک بی عدالتی محض است.

سالانوئِوا همراه با ماگالی ليورت، مادر فرناندو گونزالس - يکی ديگر از متهمان، نوريس پينِرو، وکيل مدافع آنها، و گارسيلا راميِرز، هماهنگ کننده کميته بين المللی مدافع آزادی پنج کوبايی در ونزوئلا بود.

راميِرز از رييس جمهوری آمريکا خواستار آزادی اين افراد شده و می گويد: ما از پرزيدنت اوباما به عنوان برنده جايزه صلح نوبل می خواهيم با استفاده از اختياراتی که طبق قانون اساسی آمريکا به او اعطا شده اين افراد را مشمول عفو و بخشش قرار دهد.

نماينده زندانيان می گويد، رنه و فرناندو گونزالس، و سه نفر ديگر، شامل، جراردو هِرناندِز، آنتونيو گوئِرِرو و رومن لابانينو در آمريکا بطور مغرضانه و ناعادلانه تحت محاکمه قرار گرفته اند و حکم آنها بايد مورد تجديدنظر قرار گيرد. از اين پنج کوبايی در کوبا، به عنوان قهرمانان ملی ياد می شود که برای حفظ مملکت خود از آزديشان گذشته اند. در سيزدهمين سال محکوميت پنج کوبايی بطور همزمان در چند کشور ديگر، از جمله بوليوی، آلمان و حتی روسيه اعتراضاتی صورت گرفت.

XS
SM
MD
LG