لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۸

گفتگوی فرمانداران آمريکا با چين در مورد مناسبات اقتصادی دو کشور


گفتگوی فرمانداران آمريکا با چين در مورد مناسبات اقتصادی دو کشور
گفتگوی فرمانداران آمريکا با چين در مورد مناسبات اقتصادی دو کشور

بنابر گزارشها، گروهی از فرمانداران ايالات آمريکا روز چهارشنبه برای گشودن باب مناسبات اقتصادی جديد، با گروهی از استانداران چينی ديدار و گفتگو کردند. اين ديدار در حالی صورت گرفته است که بحث مربوط به اعمال تحريم عليه چين به خاطر سياستهای تجاری اش، از مباحث داغ رهبران سياسی آمريکا، تلقی می شود.

هيئت آمريکايی با علم به مسائل موجود در ميان رهبران سياسی کشور در مورد چين، می گويد: در حال حاضر وقت مشاجره نيست، رفع اختلافات موجود از راه ديپلماسی با چين، جنبه حياتی دارد.

رابرت هورمتز، معاون وزارت امور خارجه آمريکا می گويد: پيشرفت اقتصادی و ديپلماتيک با يکديگر رابطه علت و معلولی دارند، و با هم عجين هستند. ما گهگاه مواضع شديدی در مقابل چين اتخاذ می کنيم. مواضع ما در مقابل اين مسائل اقتصادی خيلی شديد است، امروز من به اين موضوع اشاره کردم. ما در عين حال که سعی می کنيم به اين مواضع ادامه بدهيم، مايليم برای حل اين مسائل و در راستای منافع مشترک دو کشور، با دولت چين وارد مذاکرات سازنده و قانونی بشويم.

سنای آمريکا هفته گذشته به دليل اختلافات موجود در زمينه ارزش واحد پول چين، دولت چين را تهديد به اعمال مقررات رواديدی سختگيرانه تری کرد.

ميت رامنی، نامزد جمهوريخواه در رقابتهای رياست جمهوری آمريکا، نيز چين را به ربودن اختراعات آمريکا متهم کرده است.

نمايندگان هر دو حزب آمريکا در مجلس نمايندگان با ۶۳ رأی موافق در مقابل ۳۵ رأی مخالف، به اين نتيجه رسيدند که اکنون ديگر بايد با مواضع تجاری چين مقابله کرد.

XS
SM
MD
LG