لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۴

پرزيدنت اوباما و هو جين تائو در کاخ سفيد ديدار می کنند


پرزيدنت اوباما و هو جين تائو در کاخ سفيد ديدار می کنند
پرزيدنت اوباما و هو جين تائو در کاخ سفيد ديدار می کنند

در ديدار اين هفته پرزيدنت اوباما در کاخ سفيد با همتای خود هو جين تائو، رييس جمهوری چين، انتظار می رود يک رشته موافقتنامه های بازرگانی ميان آمريکا و چين امضا شود. در ديدار کاخ سفيد، رهبران دو اقتصاد بزرگ جهان طيفی از موضوع های مالی و اقتصادی را مورد گفتگو قرار خواهند داد و يکی از بزرگترين مسائل مورد گفتگو مازاد تراز بازرگانی چين نسبت به آمريکا خواهد بود. در سال ۲۰۱۰ اين مازاد ۲۷۰ ميليارد دلار به نفع چين بوده است.

هوجين تائو روز سه شنبه درکاخ سفيد و روزهای تعطيل آخر هفته در شيکاگو منزل شخصی باراک اوباما با رئيس جمهوری آمريکا ديدار و گفت و گو خواهد کرد.

فروش هواپيماهای آمريکايی، قطعات اتومبيل، کالاهای کشاورزی، و گوشت گوساله به چين از جمله مواردی است که به گفته ناظران در مدت ديدار رييس جمهوری چين از آمريکا به امضای مقام های دو کشور خواهد رسيد.

توسعه انرژی های بازيافتی، سوخت زيستی و فناوری استفاده از زغال سنگ پاک از جمله مسائل ديگری است که مورد گفت و گوی مقام های دو کشور چين و آمريکا خواهد بود.

از آنجا که چين و آمريکا دو کشوری هستند که در زمينه مبارزه با گازهای گلخانه ای از ساير کشورهای جهان پیشی گرفته اند، استفاده از انرژی پاک برای آمريکا و چين از اهميت خاصی برخوردار است.

XS
SM
MD
LG