لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۴

طرح نظارت بانک مرکزی آمريکا بر بانکهای بزرگ کشور


طرح نظارت بانک مرکزی آمريکا بر بانکهای بزرگ کشور
طرح نظارت بانک مرکزی آمريکا بر بانکهای بزرگ کشور

طرح تازه ای را که بانک مرکزی آمريکا برای نظارت بر بانکهای بزرگ در اين هفته اعلام خواهد کرد، مقررات جديد و سخت تری، از جمله افزايش نقدينگی، را وضع خواهد کرد که بر اساس قانون نظارت مالی آمريکا مصوب سال ۲۰۱۰، تهيه شده است.

در بريتانيا نيز بمنظور نظارت بيشتر دولت بر امور بانکي، جرج آزبورن، وزير خزانه داری بريتانيا، طرح گسترده ای را ارائه کرده که به موجب آن جلو سرمايه گذاريهای مخاطره آميز بانکها را خواهد گرفت و از حسابهای بانکی مشتريان، حفاظت خواهد کرد.

رييس بانک مرکزی آمريکا پيش بينی کرد که اقتصاد آمريکا در سال آينده ميلادی رشدی بين ۲ تا ۲ و نيم در صد خواهد داشت، نرخ تورم متعادل خواهد بود، و اقتصاد کشور ديگر نيازی به محرکهای اقتصادی بانک مرکزی نخواهد داشت.

از سوی ديگر بِرايِن مُوينيان، مدير عامل « بانکِ آمريکا» روز دوشنبه در يک کنفرانس اقتصادی در ايالت نورث کارولاينای آمريکا، گفت: رشد اقتصادی و نرخ تورم کشور در سال آينده کمی بيش از دو درصد خواهد بود؛ اما، بهبودی در بازار مشاغل ايجاد نخواهد شد.

رييس «بانک آمريکا» افزود: هرگز سود، اعتبار، و نقدينگی شرکتهای متوسط و بزرگ آمريکا در سطح فعلی نبوده ولی آنها بر روی پول خود نشسته و سرمايه گذاری نميکنند.

اما در اروپا، بانک مرکزی اتحاديه اروپا هشدار داد که ممکن است بحران بدهی در برخی از کشورهای عضو اين اتحاديه به ساير کشورهای عضو نيز سرايت کند و حتی ثبات مالی جهان را به مخاطره بيندازد.

بانک مرکزی اتحاديه اروپا در گزارش روز دوشنبه خود در مورد ثبات مالی اتحاديه اروپا، اعلام کرد سرايت بحران مالی حوزه يورو همچنان بعنوان بزرگترين خطر، کشورهای حوزه يورو، اتحاديه اروپا و حتی اقتصاد جهانی را مورد تهديد قرار داده است. در گزارش همچنين آمده است بيم از خطر بی ثباتی مالی اتحاديه اروپا در نيمه دوم سال جاری بطور قابل ملاحظه ای افزايش يافته است. ماريو دراگی، رييس بانک مرکزی اتحاديه اروپا، در پارلمان اتحاديه اروپا در بروکسل پيش نويس پيمان جديد مالی اتحاديه را نخستين گام برای ثبات مالی اين اتحاديه خواند.

و در آستانه تعطيلات کريسمس و سال نو مسيحي، اعتصاب برخی از کارکنان امنيتی فرودگاه های فرانسه پروازها را به تأخير انداخته است. کارکنان امنيتی اعتصابی فرودگاه های پاريس روز سه شنبه در پنجمين روز اعتصاب خود، در داخل فروگاه شارل دوگل پاريس تجمع و دست به راهپيمايی زدند. در حاليکه پليس ضدشورش آنها را احاطه کرده بود، کارکنان اعتصابی با دادن شعار و در دست داشتن پلاکاردهايی خواستار افزايش دستمزد و شرايط کاری بهتر بودند. به رغم آنکه کارکنان امنيتی غيراعتصابی مسافران را بازرسی ميکردند، اما صف طويلی از مسافران در مقابل ايستگاه های بازرسی فروگاه کشيده شده، و بسياری از پروازهای شرکتها لغو يا با تأخير، صورت ميگرفت.

XS
SM
MD
LG