لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۲

کمک به همسران جانباختگان ارتش آمريکا


کمک به همسران جانباختگان ارتش آمريکا
کمک به همسران جانباختگان ارتش آمريکا

برنامه کمک به بازماندگان جنگ، به زنانی که همسرانشان در حال خدمت در ارتش آمريکا جان خود را از دست داده اند، کمک می کند به روال عادی زندگی، بازگردند.

در يک استراحتگاه زيبا در ۷۵ کيلومتری آنکورِج در آلاسکا، ۷۵ تن از زنانی که همسرانشان را در جنگ از دست داده اند، فرصت دارند، از طبيعت لذت ببرند و با يادآوری خاطرات خوش زندگی، ياد همسرانشان را گرامی بدارند.

بانی کَرول، موسس و رييس برنامه کمک به بازماندگان جنگ، می گويد: اين برنامه فرصت فوق العاده ای فراهم می کند تا زنانی که همسرانشان را از دست داده اند، در کنار هم باشند، دوست جديد پيدا کنند و بدانند تنها نيستند. خاطرات خوش تعريف کنند و ياد همسران خود را گرامی بدارند.

بانی کرول می داند زنانی که به اين محل آمده اند، گرفتار چه رنجی هستند؛ همسر او ژنرال تام کرول، حدود ۲۰ سال پيش کشته شد.

جنيفر توليس که هنوز اونيفورم همسرش را که ۱۲ سال پيش کشته شد، اطو شده و آماده در کمد نگاه می دارد، زمان کشته شدن همسرش تنها ۱۹ سال سن داشت. او بلافاصله پس از آنکه همسرش را از دست داد وارد برنامه کمک به بازماندگان جنگ شد. جنيفر فرصت يافت در اين برنامه از خاطرات همسرش برای کسانی بگويد که در رنج و اندوه زندگی اش سهيم هستند.

جنيفر هَنکينز که همسرش در ناو نيروی دريايی آمريکا از مرگ ناگهانی در گذشت، حضور در اين استراحتگاه را بازگشت به روال زندگی عادی می داند و می گويد: شرکت در اين برنامه برايم مثل اين بود که درهای جديدی در زندگی به روی من گشوده شده باشد. من می توانم اين جا بنشينم و ساعت ها راجع به همسرم صحبت کنم و کسی حوصله اش سر نخواهد رفت. دوستان جديديم با علاقه به حرف هايم گوش فرا می دهند و من هم به درددل های آن ها گوش می دهم. تازه احساس می کنم که زندگی ام روال عادی به خود گرفته است.

برنامه کمک به بازماندگان جنگ در طول ۱۷ سال گذشته با هزاران تن از خانواده های بازماندگان در تماس بوده است. اين برنامه با برگزاری جلسات و همايش ها در سراسر آمريکا، به مردان و زنانی که همسرانشان را در جنگ از دست می دهند، نشان می دهد که تنها نيستند.

XS
SM
MD
LG