لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۵

استقبال سربازان آمريکايی در افغانستان از تصميم پرزيدنت اوباما


استقبال سربازان آمريکايی در افغانستان از تصميم پرزيدنت اوباما
استقبال سربازان آمريکايی در افغانستان از تصميم پرزيدنت اوباما

سربازان آمريکايی مستقر در قندهار از تصميم پرزيدنت اوباما مبنی بر خروج ۳۳ هزار نيروی نظامی آمريکا از افغانستان، استقبال کرده اند.

پرزيدنت اوباما تصميم گرفت ده هزار نفر از نيروهای نظامی آمريکايی مستقر در افغانستان را تا ماه دسامبر سال جاری و ۲۳ هزار سرباز را تا پایان تابستان سال ۲۰۱۲ به آمريکا بازگردند. با اين اقدام، پرزيدنت اوباما تمامی ۳۳ هزار نيروی نظامی را که سال گذشته به نيروهای موجود در افغانستان اضافه کرده بود، به آمريکا بازخواهد گرداند.

آنتونی کورتيناس، سرباز ۲۳ ساله اعزامی از ايالت تگزاس از تصميم پرزيدنت اوباما استقبال کرده و گفت: «مطمئنم خيلی ها نگران همسرانشان، فرزندانشان و خصوصا کودکانشان هستند. سربازان بايد نزد خانوادهايشان بازگردندند. برای خيلی ها اين جا خيلی سخت است.» آنتونی در عين حال می گويد: «اما، ما در ارتباط با خيلی مسائل، هيچ پيشرفتی نداشتيم. می دانم خيلی ها جانفشانی کردند، برای همين، خيلی ها هم نمی خواهند صرفا اين جا را ترک کنند.»

جاشوا هَلبروک، سرباز ۲۴ ساله اعزامی از ايالات ميشيگان نيز، فکر می کند زمان برای خروج نيروهای نظامی آمريکا از افغانستان مناسب است. وی می گويد: «ما خيلی پيشرفت داشتيم، خصوصاً واحد ما، زيرا توانستيم افغان ها را آموزش دهيم و به آن کمک کرديم، که بتوانند ارتش خود را سازماندهی کنند، از مردم کشورشان دفاع کنند و برای مردم امنيت ايجاد کنند. ما پيشرفت های زيادی در اين زمينه ها داشتيم و من به توانايی آن ها در کنترل اوضاع اطمينان دارم.»

جاشوا در عين حال می گويد: «اگر ارتش آمريکا زودتر از افغانستان خارج شده بود، آنهايی که با آمريکا بودند، در شرايط بسيار ناگواری قرار می گرفتند و نمی توانستند در مقابل مليشيا و گروه هايی که در صدد از بين بردن آزادی های آن ها هستند، از خود دفاع کنند.»

XS
SM
MD
LG