لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۹

سنای آمریکا صلاحیت «جفری روزن» را به عنوان مقام دوم وزارت دادگستری تائید کرد


سنای ایالات متحده روز پنج شنبه به «جفری روزن» به عنوان مقام دوم وزارت دادگستری آمریکا رای اعتماد داد. ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا، روزن را به پرزیدنت دونالد ترامپ پیشنهاد کرده بود.

روزن که اخیرا به عنوان قائم مقام وزارت ترابری خدمت کرده بود، در یک رای گیری حزبی با ۵۲ رای موافق در برابر ۴۵ رای مخالف از سنای تحت کنترل جمهوریخواهان رای اعتماد گرفت.

روزن جانشین «راد روزنستاین» قائم مقام وزارت دادگستری خواهد شد که آخرین روز کاری اش در وزارت دادگستری یازدهم ماه مه بود.

روزنستاین در ماه مه ۲۰۱۷ زمانی که رابرت مولر، مدیر پیشین اف بی آی، را به عنوان بازرس ویژه تحقیقات درباره احتمال تبانی ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه برای تغییر نتیجه انتخابات منتصب کرد، در کانون توجه قرار گرفت.

تحقیقات مولر در ماه مارس به پایان رسید و او شواهد کافی برای وقوع جرم بین کمپین ترامپ و روسیه نیافت، اما این تحقیقات همچنان بر ریاست جمهوری ترامپ سایه انداخته و موجب اختلاف عمیق میان جمهوریخواهان و دموکرات ها شده است.

روزن در مقام قائم مقام بر فعالیت روزانه وزارتخانه ای با بیش از ۱۰۰ هزار پرسنل در دفاتر دادستانی، زندان های فدرال و مراکز اف بی آی در سراسر ایالات متحده نظارت خواهد کرد.

جفری روزن سابقه ای در امر دادستانی ندارد و دموکرات ها از این رو او را فاقد صلاحیت برای این مقام عنوان کردند.

روزن پیشتر در دفتر بودجه کاخ سفید در دولت جرج دبلیو بوش کار کرده بود. پرزیدنت بوش او را به عنوان قاضی فدرال به سنا معرفی کرد، ولی سنای تحت کنترل دموکرات ها در آن زمان به او رای نداد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG