لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۶

مجلس ایالتی در آلاباما ممنوعیت تقریبا همه موارد سقط جنین را تصویب کرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - قانونگذاران در ایالت آلاباما، در جنوب شرقی ایالات متحده، قانون منع تقریبا کامل سقط جنین را تصویب کرده و این شدیدترین قانون سقط جنین در سراسر کشور را برای امضاء نزد فرماندار جمهوریخواه ایالت فرستاده اند.

سنای با اکثریت جمهوریخواه آلاباما با ۲۵ رای موافق در برابر ۶ رای مخالف، انجام سقط جنین در هر مرحله ای از بارداری را جرم تلقی کرده و مجازات آن برای ارائه دهنده خدمات سقط جنین را تا ۹۹ سال یا حبس ابد تعیین کرده است. تنها استثناء زمانی است که سلامت زن در خطر جدی باشد.

سناتورها تلاش برای مجاز کردن سقط جنین در صورت تجاوز جنسی و رابطه جنسی با نزدیکان را ناکام گذاشتند.

حامیان این قانون می گویند هدف از آن کشیده شدن مساله به دادگاه است. این امر می تواند باعث شود «دیوان عالی ایالات متحده» دست به بازبینی در تصمیم تاریخی اش در سال ۱۹۷۳ بزند که سقط جنین را در سراسر ایالات متحده قانونی اعلام کرد.

خانم کِی آیویفرماندار آلاباما عصر چهارشنبه این مصوبه را امضا کرد تا به قانون تبدیل شود.

مدیر دفتر جنوب شرقی مرکز «تنظیم خانواده» در آمریکا تصویب این طرح را «روزی تاریک برای زنان در آلاباما و سراسر این کشور» توصیف کرد.

مخالفان سقط جنین با توجه به حضور قضات محافظه کار جدید در «دیوان عالی ایالات متحده» در پی به چالش کشیدن دسترسی ها به سقط جنین در چند ایالت هستند.

ایالت های کنتاکی، میسیسیپی، اوهایو و جورجیا ممنوعیت هایی را برای سقط جنین هنگام شنیده شدن ضربان قلب جنین تصویب کرده اند که می تواند در ششمین هفته بارداری اتفاق بیافتد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG