لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۱

پمپئو در گفتگو با پی‌بی‌اس: وقتی درباره صلح خاورمیانه صحبت می کنیم، نمی توان تهدیدات ایران را نادیده گرفت


وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه شب با تلویزیون پی بی اس آمریکا گفتگو کرد.
وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه شب با تلویزیون پی بی اس آمریکا گفتگو کرد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا که در کنفرانس امنیت و آینده صلح خاورمیانه در ورشو حضور دارد، چهارشنبه شب در گفتگو با تلویزیون پی بی اس گفت که هرچند این کنفرانس بر موضوع صلح و ثبات در خاورمیانه متمرکز است اما نمی‌توانید درباره این موضوع بحث کنید بدون آنکه به موضوع تهدیدات از جانب جمهوری اسلامی ایران، حزب‌الله، حماس و حوثی‌ها بپردازید.

آقای پمپئو که با «جودی وودراف» از پی بی اس گفتگو می کرد، افزود: جمهوری اسلامی در مقابل دولت عراق اقدام می کند و آنها سعی دارند به استقلال و حاکمیت عراق آسیب بزنند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین درباره دستاوردهای این کنفرانس گفت: ما توانسته ایم هفتاد کشور را گرد هم آورده‌ایم تا درباره ثبات، رفاه و امنیت در خاورمیانه صحبت کنیم. این منطقه پر از خطر است و ما انتظار داریم که بخش مهمی از این گفت‌وگوها به چگونگی مقابله با این خطرات و همچنین چگونگی تحقق صلح در خاورمیانه بپردازد.

وی افزود: ما امیدواریم که با ایده‌ها و طرح‌های متعددی از این نشست فارغ شویم و موضوعات در نشست‌های آینده دنبال شود.

آقای پمپئو به حضور کشورهای عربی در کنار اسرائیل اشاره کرد و گفت: منافع مشترکی میان سعودی‌، امارات، بحرین، اردن و اسرائیلی‌ها در این رابطه وجود دارد و همه آنها به این درک رسیدند که کشورهای شان با تهدیداتی از سوی ایران مواجه هستند. اروپایی ها هم امشب شنیدند که کشورهای آنها نیز در خطر است. ایران در حال انجام ترورهایی در اروپا است. این یک پدیده جهانی است. تهدیدات ناشی از بی‌ثباتی در خاورمیانه واقعی است و شما حقیقتا نمی‌توانید درباره این موضوع صحبت کنید بدون اینکه به نفوذ گسترده ایران در خاورمیانه بپردازید.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG