لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۱

تا جمعه توافقی نشود، دولت آمریکا دوباره تعطیل می‌شود


بخش انگلیسی صدای آمریکا - دولت آمریکا برای تامین بودجه یک چهارم عملیات اداری اش با ضرب الاجل روز جمعه روبرو است و برای پرهیز از یک تعطیلی دیگر، پس از تعطیلی بی سابقه در ماه گذشته که ۳۵ روز به طول کشید، تلاش می کند.

پول ساخت یک مانع فیزیکی در مرز جنوبی ایالات متحده با مکزیک کماکان در کانون مشاجره قرار دارد. پرزیدنت ترامپ خواستار پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار برای ساخت این مانع مرزی است. دموکرات های مخالف، ظاهرا آماده اند مبلغی را پیشنهاد بدهند که بسیار کمتر از چیزی است که رئیس جمهوری درخواست کرده است.

سناتور جمهوریخواه ریچارد شلبی، سرپرست ۱۷ جمهوریخواه عضو کمیته ویژه مذاکرات بر سر امنیت مرزی، یکشنبه گفت: «فکر می کنم مذاکرات در حال حاضر متوقف شده است. اطمینان ندارم که به ضرب الاجل برسیم.»

میک مالوینی، رئیس دفتر کاخ سفید، می گوید نمی توان احتمال یک تعطیلی دیگر را به کل رد کرد. مالوینی افزود: «رئیس جمهور واقعا معتقد است در مرز یک بحران امنیت ملی و یک بحران انسانی در جریان است و او برای تامین امنیت مرز به هر کار قانونی ممکن دست خواهد زد.»

پرزیدنت ترامپ دوشنبه شب برای یک گردهمایی به ال پاسو در تگزاس می رود تا خواست خود برای ساخت دیوار با هدف محدود کردن مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده را در کانون توجه قرار دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG