لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۴

واکنش ها به مرگ کیلا مولر، امدادگر اسیر داعش


واکنش ها به مرگ کیلا مولر، امدادگر اسیر داعش
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

خانواده و دوستداران کیلا مولر در زادگاهش در ایالت آریزونا برغم ادعای گروه «دولت اسلامی» که هفته گذشته از مرگ امدادگر ۲۶ ساله آمریکایی در حمله های هوایی ائتلاف بین المللی علیه مواضع داعش در سوریه خبر داده بود، همچنان برای سلامتی و بازگشتش دعا می کردند. اما روز سه شنبه با تایید خبر مرگ کیلا امیدشان برباد رفت.

لوری لیون از بستگان نزدیک کیلا مولر در یک کنفرانس خبری در پرسکات از فداکاری های او سخن گفت: «عقاید کیلا بر کمک به نیازمندان استوار بود، چه در زادگاهش پرسکات چه در آنسوی جهان. او در طول زندگی ۲۶ ساله اش بیش از آنچه که خیلی ها در سراسر زندگی شان ممکن است برای هم نوعانشان انجام دهند، خدمت کرد.»

کیلا مولر چهارمین گروگان آمریکایی داعش بودکه جان خود را از دست داد.

مادر جیمز فولی، روزنامه نگار آمریکایی که نیروهای داعش سال گذشته میلادی سرش را از بدنش جدا کردند، واشنگتن را بخاطر آنچه او تلاش ناکافی برای نجات گروگان ها می پندارد سرزنش می کند: «کیلا و پسر من و دیگران نزدیک به دو سال در اسارت بودند و در این مدت فرصت های زیادی مهیا بود اما هیچ اقدامی برای نجات این جوانان آمریکایی انجام نشد.»

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا می گوید گروه هایی را برای انجام عملیات پر مخاطره نجات گروگان ها فرستاده است اما یکی دو روز دیر شده بود. آقای اوباما روحیه کیلا مولر را می ستاید: «هرچه بیشتر مردم او را می شناسند، بیشتر ارزش عقاید او را درک می کنند و بیشتر می فهمند که بینش او چقدر با ماهیت ددمنشانه سازمانی که او را به اسارت گرفته بود فرق داشت.»

باراک اوباما اما می گوید ایالات متحده برای آزادی گروگان هایش باج نمی پردازد چون سبب خواهد شد گروه های تروریستی برای پول دست به آدم ربایی های بیشتری بزنند.

XS
SM
MD
LG