لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۰

آمریکا به شهروندان خود هشدار داد به یمن سفر نکنند


آمریکا به شهروندان خود هشدار داد به یمن سفر نکنند
آمریکا به شهروندان خود هشدار داد به یمن سفر نکنند

دولت آمریکا از شهروندان این کشور خواست از سفر به یمن خودداری کنند و از آمریکائی هایی که دریمن هستند خواست آن کشور را ترک کنند.

وزارت امور خارجه آمریکا در هشداری که روز یکشنبه منتشر کرد، یادآور شد که سفر به یمن با توجه به فعالیت های تروریستی و ناآرامی های مدنی آنجا با مخاطره های شدید همراه خواهد بود.

بیانیه وزارت امورخارجه آمریکا حاکی است که واشنگتن به اعضای خانواده های کارکنان سفارت آمریکا دریمن و نیز آن دسته ازکارکنان که وجودشان درآنجا ضروری نیست، اطلاع داده است که می توانند از یمن خارج شوند. وزارت امورخارجه آمریکا هشدار داده است که در صورت شدت گرفتن بحران یمن بیرون بردن اضطراری آمریکایی ها بسیار محدود خواهد شد.

از هفته ها پیش مخالفان حکومت یمن درتظاهراتی گسترده خواهان کناره گیری علی عبدالهم صالح شده اند که بیش از سه دهه دراین مقام باقی مانده است. درگیری میان معترضان و نیروهای دولتی به کشته شدن شماری از افراد منجر شده است.

مقام های یمنی از کشته شدن سربازان این کشور در حمله افراد القاعده درشرق صنعا، پایتخت، خبر داده و می گویند افراد مسلح در کمین سربازانی بودند که برای نیروهای ارتش در استان مأرب مواد غذایی می بردند. این استان از پایگاه ها ی عمده القاعده در یمن است .

مقام ها گفته اند سربازان از گارد ریاست جمهوری بوده اند. یمن از متحدان کلیدی آمریکا در نبرد با القاعده درشبه جزیره عربستان است.

مایک لایتر مدیر مرکز ضد تروریستی آمریکا، القاعده مستقر دریمن را بزرگترین تهدید برای آمریکا قلمداد کرده است.

XS
SM
MD
LG