لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۸

کمک به مردم یمن


یمن در روند انتقال به دمکراسی است. در پی انقلاب ها در تونس و در مصر ، مردم یمن تظاهرات خود را آغاز کرده اند. در آغاز، تظاهرات علیه بیکاری، وضع اقتصادی و فساد و پیشنهاد های دولت برای اصلاح محدودیت دوره ریاست جمهوری در قانون اساسی ، که به علی عبداله صالح اجازه می داد در مقامش باقی بماند، بود. بعدا، معترضین خواهان استعفای صالح شدند. اعتراض آنها به موفقیت انجامید، و یک سال بعد، در ۲۱ فوریه ۲۰۱۰، مردم یمن برای انتخاب رییس جمهوری جدید رای دادند. یمن حرکت بسوی انتقال سیاسی را آغاز کرده بود.

موفقیت انتقال ایجاب خواهد کرد یمن با شماری از چالش های جدی، پیچیده و به هم پیوسته برخورد کند. آمریکا، برای یاری دادن یمن در دست یابی به هدف هایش، میزان کمک حود را از ۱۴۷ میلیون دلار در سال مالی ۲۰۱۱ به ۳۳۷ میلیون دلار در سال مالی ۲۰۱۲ افزایش داده است. این بزرگترین رقم کمک سالانه ای است که دولت امریکا تاکنون برای یمن فراهم آورده .

نزدیک ۵۵۰ هزار نفر در داخل دربدر شده اند. بیش از ۲۲۵ هزار آواره هستند، ۱۴۰ هزار مهاجر و پناهجو، و همه آنها به کمک نیاز دارند. حدود نیمی از جمعیت یمن نیازمند کمک غذایی است، و نزدیک به یک میلیون کودک زیر ۵سال از سوء تغذیه حاد رنج می برند. ایالات متحده امریکا کمک های انسانی به یمن را در سال ۲۰۱۲ افزایش داد و اعتباراتی برای تهیه غذا، آب، وسائل بهداشتی ، مراقبت های پزشکی و حفاظت از مردم آسیب پذیر فراهم می آورد.

برای بهبود معیشت، افزایش فرصت های اقتصادی و رفاه مردم یمن، آمریکا از ترمیم تاسیسات زیر بنایی ، و نیز از دولت یمن در بهبود امنیت و برقراری ثبات، اصلاح قانون اساسی ، سیستم انتخاباتی، و تقویت اجرای قانون حمایت می کند.

ایالات متحده خود را به پشتیبانی از مردم یمن در حالی که سرگرم انتقال سیاسی هستند، پای بند می داند. و از طریق استراتژی فراگیری که موج پیشرفت اصلاحات سیاسی، اقتصادی و امنیت می شود، به مردم یمن در برخورد با چالش ها و رسیدن به آر مانهایشان کمک می کند.
XS
SM
MD
LG