لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۳

پرزیدنت ترامپ به مناسب سالگرد پیروزی بر آلمان نازی: با پیروزی بر کرونا کشوری متحد‌تر و قوی‌تر می‌سازیم


دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه ۱۹ اردیبهشت در بیانیه‌ای به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز «پیروزی در اروپا» با اشاره به مبارزه با ویروس کرونای جدید و بیماری کووید۱۹، بر پیروزی نهایی آمریکا در این نبرد تاکید کرد.

پرزیدنت ترامپ گفت: «این روز به ما یادآوری می‌کند که عزم و اراده روحیه آمریکایی از هر چالشی نیرومندتر است.»

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «ملت ما طی ماه‌های اخیر با معضل بزرگی در بحبوحه همه‌گیری ویروس جدید کرونا روبرو بوده است. اما همچون موارد متعدد در گذشته، آمریکا پیروز خواهد شد، و ما به صورت کشوری متحدتر و قوی‌تر، از دل این [دوره دشوار] بیرون خواهیم آمد.»

وی گفت: «من،‌به همراه همه مردم آمریکا، یاد مبارزان شجاع‌مان را برای خدمات شایان و ایثار آنها در جنگ جهانی دوم گرامی می‌دارم ... نسل آنها – بزرگترین نسل‌ها – هرگز به فراموشی سپرده نخواهد شد. ما همواره قدردان خدمات بی‌شائبه آنها برای موفقیت و کامیابی کشورمان خواهیم بود.»

رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین در روز جمعه، به همراه مسرش ملانیا ترامپ، در مراسم ادای احترام به قربانیان و سربازان کشته شده آمریکایی در جنگ جهانی دوم در بنای یادبود آنها در مرکز شهر واشنگتن شرکت کرد و با نثار تاج گل بر مزار سرباز گمنام، از فداکاری‌های آنها تقدیر کرد.

پرزیدنت ترامپ پس از بازگشت به کاخ سفید در سخنانی کوتاه گفت، «ما کشور بزرگی داریم، در حال ساختن دوباره آن هستیم. ما قوی‌ترین اقتصاد را در تاریخ جهان داشته‌ایم، هیچ کشوری حتی نزدیک ما هم نبوده است ... چین رقیب خیلی خوبی است، ولی ما خیلی بهتر از چین عمل می‌کنیم.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG