لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۸

نخستین زن عرب به رقابتهای WWE یا «کشتی و سرگرمی» پیوست


فدراسیون جهانی کشتی و سرگرمی یا WWE از پذیرش «شادیه بسیسو» در رقابتهای فصل آینده خبر داد، او نخستین قهرمان زن عربی است که در این مسابقات شرکت می کند.

«شادیه بسیسو» اردنی است و سی و یک سال دارد، او با توجه به علاقه خود به رادیو و تلویزیون، دوره های آموزشی مختلفی را در آمریکا و بریتانیا پشت سر گذاشته و به زبان انگلیسی تسلط کامل دارد.

این زن جوان عرب فعالیتهای حرفه ای خود را از نوجوانی آغاز کرد و تجربیات گوناگونی در ورزشهای رزمی دارد، او صاحب کمربند آبی «جوجیتسو برزیلی» است که از دشوارترین شاخه های این رشته محسوب می شود.

«شادیه بسیسو» چندی پیش تقاضای رسمی خود را به فدراسیون جهانی کشتی و سرگرمی ارائه کرد و از آنها خواست بعنوان نخستین قهرمان عرب در رقابتهای زنان شرکت کند.

این فدراسیون پس از بررسی جوانب مختلف و مذاکرات طولانی که با این زن عرب داشت، در نهایت درخواستش را پذیرفت و با انتشار بیانیه ای رسمی این خبر را اعلام کرد.

رقابتهای این فدراسیون بیشتر جنبه نمایشی دارد و ترکیبی است از حرکات رزمی یا فنون کشتی که در ورزشگاههای بزرگ و مملو از تماشاگر برگزار می شود.

ورزشکاران با پوشش و آرایش متنوع، شخصیت های مختلفی دارند و با خلق ماجراهای نامتعارف و مبارزات هیجان انگیز طرفداران را سرگرم می کنند.

این رقابتها از طریق شبکه های مختلف تلویزیونی و سایتهای اینترنتی در سراسر جهان پخش می شود و طرفداران بسیاری در کشورهای مختلف دارد.

براساس آخرین آمار منتشره، ارزش دارایی فدراسیون جهانی کشتی و سرگرمی که یک شرکت تجاری است، بیش از یک و نیم میلیارد دلار است.

«شادیه بسیسو» با ابراز شادی از پذیرش خود در این رقابتها گفت، امیدوار است این موفقیت دریچه های تازه ای را برای زنان خاورمیانه و کشورهای اسلامی باز کند و موقعیتهای بیشتری برای آنها ایجاد کند.

او بزودی به اردوی اصلی این فدراسیون در شهر اورلاندو در ایالت فلوریدا اعزام می شود تا دوره های مختلف آموزشی را آغاز کند، این کلاسها شامل فنون ورزشی، بازیگری و شخصیت پردازی است.

فدراسیون جهانی کشتی و سرگرمی در سالهای اخیر فعالیتهای برای گسترش فعالیتهای خود تلاشهای بسیاری کرده و تعداد بیننده های تلویزیونی خود را بصورت چشمگیری افزایش داده است.

یکی از سیاستهای جدید این فدراسیون، استفاده بیشتر از ورزشکاران بین المللی است، در ماههای اخیر شاهد حضور نخستین قهرمان چینی، هندی و روسی در این مسابقات بودیم.

حضور یک قهرمان زن عرب در این رقابتها خبر مهمی برای خاورمیانه محسوب می شود و احتمالا تماشاگران در این منطقه جهان استقبال می کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG