لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۴

برگزاری جشن‌های سال نو میلادی در آمریکا و جهان همراه با تدابیر شدید امنیتی


شهرهای بزرگ و کوچک در بسیاری از کشورهای جهان صحنه برگزاری مراسم و جشن های سال نو میلادی هستند، که با توجه به حملات تروریستی سال گذشته به اماکن عمومی در کشورهای غربی، با تدابیر شدید امنیت همراه است.

در نیویورک، برگزارکنندگان این جشن‌های سالانه، با تمرین‌هایی که جمعه شب در میدان تایمز انجام دادند، اطمینان پیدا کرده‌اند که مراسم تحویل سال جدید در پایان روز شنبه، به خوبی برگزار می‌شود.

توپ کریستالی که نیمه شب امشب به وقت نیویورک از برج عظیم حامل آن به حرکت در می‌آید، از ۲۶۰۰ قطعه کریستال ساخته شده و بیش از پنج تن وزن دارد.

بالا و پائین رفتن این توپ که در عین حال نمادی از شهر نیویورک نیز محسوب می‌شود، یک دقیقه طول می‌کشد.

برگزار کنندگان تخمین می‌زنند مراسم امسال علاوه بر علاقمندانی که در میدان تایمز حضور خواهند داشت، در جریان پخش از شبکه های تلویزیونی در بیش از صد کشور جهان، دست کم یک میلیارد بیننده داشته باشد.

در آلمان، مراسم سال نو، امسال با تدابیر امنیتی شدیدتری برگزار می‌شود که واکنشی است به حمله اخیر به یک بازارچه کریسمس در برلین که به کشته شدن ۱۲ نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر انجامید.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در پیام سال نو خطاب به مردم کشورش گفت، به توانایی ملت و کشورش برای مقابله با موج تروریسمی که آلمان نیز آن را تجربه کرد، اطمینان دارد.

علاوه بر برلین، مراسم سال نو در شهر کلن نیز که سال گذشته صحنه یک رشته سرقت های مسلحانه و تجاوزهای جنسی توسط برخی پناهجویان بود، با تدابیر شدید امنیتی همراه است، که نصب دوربین های مدار بسته بیشتر در محله‌های پر جمعیت از جمله این تدابیر است.

پلیس کلن می‌گوید برای ایمنی مردم درمراسم امسال قریب ۱۵۰۰ مامور اضافی مستقر کرده است. حال آن که شمار ماموران در سال گذشته فقط ۱۴۰ نفر بود.

در فرانسه، وزیران کشور و دفاع به فرانسوی‌ها و گردشگران خارجی اطمینان دادند که برای ایمنی آنها، در جشن‌های سال نو ۲۰۱۷ تدابیر مطمئنی اتخاذ شده که استقرار نیروهای مسلح آموزش دیده در کنار ماموران پلیس، بخشی از آنهاست.

اما در بعضی از کشورها در نیمکره شرقی، هم زمان با نزدیک شدن لحظات تحویل سال، بسیاری از مردم هم اکنون در خیابان‌ها و میدان‌های محل برگزاری مراسم سال نو جمع شده‌اند.

در استرالیا، بندر سیدنی صحنه یکی از باشکوهترین آئین های ویژه سال میلادی بود، ضمن آن که مقامات تدابیر امنیتی گوناگونی را برای حفاظت از مردم، به اجرا گذاشتند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG