لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۳

یادداشت دو مقام دولت آمریکا: نگرش ترامپ برای آمریکا در خارج از کشور


یادداشتی از گری کان، مدیر شورای ملی اقتصاد، و اچ آر مک مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در نیویورک تایمز

پرزیدنت ترامپ در دومین سفر خارجی خود به لهستان و آلمان برای شرکت در اجلاس گروه بیست منافع و ارزش های آمریکا و تقویت اتحادهای ما در سراسر جهان را به پیش برد.

ما با دوستان در جهت مقابله با تهدیدهای مشترک، استفاده از فرصت های سودمند متقابل و تلاش برای یافتن راه حل مشکلات مشترک همکاری می کنیم.

در ورشو، پرزیدنت ترامپ با مردم لهستان سخن گفت و بر تعهد آمریکا به حمایت و دفاع از لهستان و متحدان مان در ناتو در برابر تهدیدهای مشترک تاکید گذاشت.

در حوزه تجارت، همه اعضای گروه بیست خواهان حذف یارانه ها و دیگر حمایت های دولتی از بازار به منظور ایجاد فضایی سالم برای رقابت شدند.

رهبران گروه بیست اتفاق نظر داشتند که یک اقتصاد قوی و یک سیاره سلامت لازم و ملزوم یکدیگرند. آمریکا همچنان نشان خواهد داد که راه حل های مبتنی بر فناوری و برآمده از نیروی بازار کار موثرترین راه برای حفاظت از محیط زیست ضمن تقویت رشد اقتصادی است.

در حوزه مهاجرت، همه کشورهای گروه بیست موافقت کردند که به دلایل ریشه ای آوارگی ها بپردازند و فرصت های بهتری برای مردم در راستای ماندن در کشورهایشان و بازسازی جوامع شان پدید بیاورند.

پرزیدنت ترامپ در این سفر تصریح کرد که سیاست «آمریکا نخست» ریشه در ارزش های آمریکایی دارد؛ ارزش هایی که نه تنها آمریکا را تقویت می کند بلکه در پیشرفت در سراسر جهان موثر است.

ایالات متحده برای توانمند سازی زنان در سراسر جهان به اتفاق بانک جهانی به طرحی ابتکاری ملحق شد که یک میلیارد دلار برای پیشبرد کارآفرینی اختصاص می دهد. آمریکا همچنان بزرگترین منبع کمک های بشردوستانه است و در اجلاس گروه بیست پرداخت ۶۳۹ میلیون دلار دیگر را برای کمک به نجات قحطی زدگان تعهد کرد.

ایالات متحده و دیگر کشورهای سراسر جهان کماکان با چالش هایی جدی شامل خطر تروریسم و تهدید رژیم های سرکش روبرو هستند. رییس جمهور اندونزی بزرگترین کشور با اکثریت مسلمان در جهان در دیدار با پرزیدنت ترامپ بر تعهد داده شد در عربستان سعودی برای مسدود کردن راه های حمایت مالی از تروریسم تاکید گذاشت.

سیاست «آمریکا نخست» ریشه در این اطمینان خاطر دارد که ارزش های ما سزاوار دفاع و ترویج هستند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG