لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۴

چاره زنان "مسلح" آمریکایی برای زیبا و خوش‌پوش ماندن


آن دسته از زنان آمریکایی که سلاح گرم حمل با خود می‌کنند برای دهه‌ها با این مشکل روبرو هستند که چه نوع لباسی بپوشند که علاوه بر پنهان کردن اسلحه آنها از دید عموم، در عین حال زیبا باشد و آنقدر هم گشاد نباشد که آنها را چاق جلوه دهد.

برخی از زنان برای رفع این مشکل اسلحه خود را در کیف می‌گذاشتند، اما این کار خطراتی به همراه داشت؛ از جمله این که ممکن بود ضامن آن آزاد شود، یا این که در موارد اضطراری نتوانند به موقع اسلحه را خارج و از آن برای دفاع از خود استفاده کنند.

اما از آنجا که به قول قدیمی‌ها احتیاج مادر اختراع است، این خانم‌های خوش ذوق اما مسلح آمریکایی به فکر چار افتاده و به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس پوشاکی را طراحی کردند که هم اسلحه آنها را بپوشاند و هم به زیبایی و ظرافت زنانه آنها خدشه‌ وارد نکند.

مریلین اسمولنسکی بنیانگزار شرکت "نیکل و لِیس" –که به زنانی که اسلحه حمل می‌کنند و در عین حال نمی‌خواهند ظاهر زنانه خود را تغییر دهند خدمات مد و لباس ارائه می‌دهد – درباره انگیزه خود از تاسیس این شرکت می‌گوید نمی‌خواستم لباس پوشیدن معمول روزانه‌ام عوض شود.

یکی از اولین ماموریت‌های این شرکت، که در سال ۲۰۱۲ میلادی فعالیت خود را آغاز کرد، ارائه انواع متفاوت غلاف‌های اسلحه بود که هم بر اساس ویژگی‌های بدنی زنان و هم بر اساس تفاوت‌های اصولی طرح و مدل لباس‌های زنانه و مردانه، طراحی و ساخته شده‌اند.

طبق قانون، مالکیت اسلحه برای شهروندان آمریکایی آزاد است و اختلاف نظر بر سر آن هر چند وقت یک بار به دلایل برخی جرم و جنایاتی که رخ می‌دهد بالا می‌گیرد. اما این قبیل مشکلات حمله اسلحه در آمریکا، کمتر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG