لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۴

دفاع باراک اوباما از جنبش پرداخت حقوق برابر به زنان در آمریکا


آقای اوباما در این سخنرانی از فعالیت‌های آولا بلمونت و آلیس پل از بنیانگذاران حزب ملی زنان آمریکا تقدیر کرد.
آقای اوباما در این سخنرانی از فعالیت‌های آولا بلمونت و آلیس پل از بنیانگذاران حزب ملی زنان آمریکا تقدیر کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده با اعلام این که موزه سوال-بلمونت، بخشی تاریخی از ساختمان کنگره که از سال ۱۹۲۹ میزبان "حزب ملی زنان" بوده است، به عنوان یکی از آثار ملی ایالات متحده، بار دیگر بر اصل برابری زنان تاکید کرد.

در بیانیه ریاست جمهوری که باراک اوباما صبح سه شنبه برای اعلام تشکیل اثر ملی "بلومنت-پل" در حمایت از حقوق برابر زنان قرائت کرد، از فعالیت‌های آلوا بلمونت و آلیس پل از بنیانگذاران حزب ملی زنان آمریکا تقدیر کرد.

آقای اوباما در مراسمی به همین مناسبت، که در روز "پرداخت برابر" برای زنان و مردان برگزار شد، از عدم برابری حقوق زنان و مردان در آمریکا انتقاد کرد.

اوباما با برشمردن زنان موفق از جمله نانسی پلوسی رهبر دموکرات های مجلس نمایندگان، گفت هنوز زنان زیادی با مشکلاتی مواجه هستند.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: زنان برای دریافت حقوق برابر با مردان، با مشکلاتی مواجه هستند.

وی افزود: "به ازای هر دلاری که یک مرد حقوق می‌گیرد، در‌‌ همان شغل یک زن معمولی ۷۹ سنت حقوق می‌گیرد. این عادلانه نیست."

در ایالات متحده روز ۱۲ آوریل به عنوان روز "پرداخت برابر" در مخالفت با تبعیض در پرداخت دستمزد بین زنان و مردان، و حمایت از برابری حقوق زنان و مردان در عرصه اقتصادی نامگذاری شده است.

هشتگ EqualPayDay# برای همین منظور ساخته شد.

آلوا بلمونت فرد نیکوکاری بود که هزینه‌های مالی مربوط به تاسیس حزب ملی زنان را تامین کرد و آلیس پل هم با تاسیس این حزب، به عنوان استراتژیست اصلی مشغول به فعالیت شد.

شاید خانم پل چندان شناخته شده نباشد، اما او نقشی حیاتی در مبارزه زنان آمریکایی برای کسب حق رأی ایفا کرد.

ساختمان موزه هم در سال ۱۸۰۰ میلادی توسط رابرت سوال ساخته شد و در دولت جفرسون در اختیار آلبرت گالاتین وزیر خزانه داری بود.

در این ساختمان در مقابل تهاجم بریتانیایی‌ها به واشنگتن در طول سال های جنگ ۱۸۱۲ میلادی مقاومت بسیاری صورت گرفت؛ که بریتانیایی ها در اقدامی تلافی جویانه آن را به آتش کشیدند.

XS
SM
MD
LG