لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۳

آمریکایی های ملی‌گرای سفیدپوست طرد شده از فیسبوک در سایت روسی پناه می گیرند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - جف اسکوپ، فرمانده خودخوانده یکی از بزرگترین گروه های نئونازی در ایالات متحده، ماه گذشته برای مطلع کردن طرفدارانش از یک رسوایی از «وی کونتاکته»، نسخه روسی «فیسبوک»، استفاده کرد.

اعضای گروه جف اسکوپ، «جنبش سوسیالیست ملی»، از تصمیم عجیب او برای سپردن نقش رهبری به یک فعال حقوق مدنی سیاهپوست خشمگین بودند و اسکوپ می خواست مساله را روشن کند.

اسکوپ در یادداشتی در دوم مارس خطاب به «یاران میهن پرست جنبش سوسیالیست ملی» نوشت که جیمز استرن او را «فریب داده بود» تا با تائید ریاست او بر «جنبش سوسیالیست ملی» مانع یک شکایت حقوقی علیه آن گروه شود.

اسکوپ اداره امور را به رئیس دفتر خود برت کولوچی واگذار کرد.

اسکوپ از «وی کونتاکته» موسوم به «وی کی» برای این استفاده کرد که این کپی فیسبوک تنها پلتفورم عمده رسانه اجتماعی است که همچنان به افرادی چون او اجازه می دهد فارغ از تحریک آمیز یا اهانت آمیز بودن حرف هایشان به لحاظ نژادی هر چه می خواهند بگویند.

شرکت های رسانه های اجتماعی در پی تیراندازی های اخیر در مسجدی در نیوزیلند سیاست های سفت و سختی را درباره محتوای ارائه شده بر روی پلتفورم ها در پیش گرفته اند که باعث شده بعضی گروه های افراطی به حاشیه اینترنت رانده شوند.

پژوهشگران می گویند این وضعیت می تواند «وی کی» را به پناهگاهی برای ارتباطات شمار بیشتری از ملی گراها بدل کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG