لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۲

هشدار کنگره به کاخ سفید: ترامپ نباید توئیت‌هایش را پاک کند


tralia US Relations
tralia US Relations

به گفته دو عضو کنگره آمریکا هنگامی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، و یا کارمندان او توئیتی منتشر شده را پاک می کنند، این می تواند در تخطی از قوانین فدرال باشد.

بنا به وبسایت هافینگتون پست، جیسون چیفیتس عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان، و الایجا کومینگ عضو دموکرات و رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا، طی نامه ای به کاخ سفید نسبت به شیوه استفاده کارمندان کاخ سفید از رسانه های اجتماعی ابراز نگرانی کردند.

از جمله مواردی که این دو عضو کنگره به آن اشاره کرده اند عادت پرزیدنت ترامپ در تلفظ اشتباه توئیت ها و سپس پاک کردن آنهاست.

به گفته جیسون چیفیتس و الایجا کومینگ، پاک کردن توئیت ها، در صورتیکه که پیش از پاک شدن آرشیو نشوند، می تواند تخطی از «قانون رکوردهای رئیس جمهوری» محسوب شود.

بنا به قانون رکوردهای رئیس جمهوری، هر آنچه یک رئیس جمهوری طی دوره خدمتش در کاخ سفید منتشر کند، باید ثبت شده و مالکیت آنها متعلق به دولت آمریکا است و نه فردی که در سمت رئیس جمهوری خدمت می کند.

به گفته این دو عضو مجلس نمایندگان، پیام هایی که از حساب های توئیتر دونالد ترامپ منتشر می شوند احتمالا بخشی از رکوردهای رئیس جمهوری محسوب شده و باید آرشیو شوند. در صورتی که توئیت های پاک شده آرشیو نشده باشند، قانون مذکور زیر پا گذاشته شده است.

جیسون چیفیتس و الایجا کومینگ در نامه خود همچنین از کاخ سفید خواستند تا کارمندان خود را در استفاده صحیح از رسانه های اجتماعی و ثبت رکوردهای منتشر شده از حساب های کاخ سفید تعلیم دهند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG