لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۳

«هوپ هیکس» از مدیریت ارتباطات کاخ سفید کناره گیری می‌کند


هوپ هیکس، یکی از دستیاران و افراد نزدیک به دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده، از مقام خود به عنوان مدیر ارتباطات کاخ سفید کناره‌گیری خواهد کرد.

سارا هاکبی سندرز سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه ضمن اعلام این خبر به خبرنگاران گفت، هنوز زمانبندی مشخصی برای کناره‌گیری خانم هیکس تعیین نشده است.

استعفای خانم هیکس ۲۹ ساله یک روز پس از ادای شهادت او در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان اعلام شد؛ اما کاخ سفید می‌گوید این دو موضوع ارتباطی با هم ندارند.

وی در آن جلسه، که در راستای تحقیقات کنگره درباره دخالت روسیه در انتخابات سال گذشته آمریکا برگزار شد، گفته بود کار او اقتضا می‌کند گاهی «دروغ مصلحتی» بگوید.

با این حال او تاکید کرده است که در پرونده تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری پائیز ۱۳۹۵ در آمریکا، هرگز مطلبی غیر از حقیقت نگفته است.

سابقه همکاری هیکس با خانواده ترامپ طولانی نیست و از سال ۲۰۱۲ این همکاری آغاز شده، اما از او به عنوان یکی از نزدیک‌ترین مشاوران رئیس جمهوری یاد می‌شود.

وی پیش از آن زمان، به عنوان مدل کمپانی «رالف لورن» و مالک یک مؤسسه روابط عمومی در حوزه مد و پوشاک بود که ایوانکار ترامپ نیز از طرف های کاری او بود.

همکاری هوپ هیکس با فرزند دونالد ترامپ، زمینه همکاری او با شرکت‌های تجاری ترامپ را فراهم کرد.

هوپ هیکس، که پیشینه‌ای در سیاست نداشت، در سال ۲۰۱۶ وارد ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ شد و پس از پیروزی او به عنوان مدیر روابط عمومی به کاخ سفید راه یافت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG