لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۴

پرزیدنت ترامپ: مبارزه سخت آمریکا برای شکست ویروس کرونا این هفته نیز ادامه خواهد یافت


پرزیدنت ترامپ در نشست خبری گروه ویژه دولت برای مقابله با ویروس کرونا اعلام کرد که تلاش سخت آمریکا برای مقابله و شکست این ویروس این هفته نیز ادامه خواهد یافت.

رئیس جمهوری آمریکا عصر دوشنبه ۱۸ فروردین به وقت واشنگتن در آغاز نشست خبری برای بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا که به بخش مراقبت های ویژه برده شده است آرزوی سلامتی کرد و از او با عنوان «دوست خوب من» یاد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه با بیان اینکه نیویورک و نیوجرسی در آمریکا مناطق بحرانی ویروس کرونا هستند گفت: « ما به ارسال کمک ها به نیویورک و نیوجرسی که مناطق بحرانی هستند ادامه می دهیم. این دو ایالت از کشتی بیمارستانی ارتش که به نیویورک فرستاده شده استفاده می کنند.»

او همچنین گفت که دولت فدرال تا کنون ۳ هزار کادر درمانی به مناطق مختلف فرستاده، بیش از ۸هزار تخت بیمارستانی فراهم کرده، بیش از ۸هزار دستگاه تنفس و میلیونها ماسک و لوازم مورد نیاز به ایالت های مختلف فرستاده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین اضافه کرد که تاکنون در آمریکا یک میلیون و ۷۹۰ هزار آزمایش ویروس کرونا انجام شده است که از هر کشوری بیشتر است.

پرزیدنت ترامپ گفت که در این روز گفت و گوی بسیار خوب و دوستانه‌ای با جو بایدن، معاون پیشین رئیس جمهوری و نامزد پیشتاز کسب کاندیداتوری دموکراتها، داشته و با او درباره اقدامات صورت گرفته درباره مقابله با ویروس کرونا صحبت کرده است.

در این نشست همچنین اعلام شد که در صورت طی شدن تمام مراحل زیر نظر نهادهای مسئول از جمله سازمان غذا و دارو و مرکز کنترل و پیشگیری بیماریها، آزمایش آنتی بادی ویروس کرونا در ماه آینده میلادی در آمریکا در دسترس خواهد بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG